Вімблдон (Лондон)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вімблдо́н (англ. Wimbledon/ 'wɪmbld(ə)n/), історично Wymbeldon (XIII ст.), Wimbleton (XIV ст.), Wymelton (XVI ст.) — південно-західне передмістя Лондона. Входить до складу адміністративного району (боро) Мертон і розташований за 11,3 км від Чаринг-Кроса. Відомий як місце проведення Вімблдонського тенісного турніру і (до 2002 року) база однойменного клуба футбольної Прем'єр-ліги.

Етимологія

[ред. | ред. код]

Назва Wimbledon походить від давн-англ. Wynnmandon, «пагорб Вінмана» (давн-англ. dun — «горб», «пагорб»). Вимова змінилась після встановлення влади норманів: Wynnman- трансформувалось у Wiman-, Wimel- і, нарешті, сучасний варіант Wimble-[1].

Щорічний тенісний турнір

[ред. | ред. код]

У 1870-х роках, біля підніжжя пагорба на землях між лінією залізниці та Уорпл Роуд (Worple Road), Всеанглійський клуб лаун-тенісу і крокету почав проводити свої щорічні чемпіонати. Однак, популярність гри в крокет йшла на спад, тоді як новий спорт, лаун-теніс, отримував дедалі більше поширення. Спочатку маючи лише один з майданчиків, виділений під теніс, клуб вирішив провести свій перший Чемпіонат з Лаун-Тенісу у липні 1877 року. Турнір розпочався 9 липня, змагання були проведені тільки в одиночному чоловічому розряді.

Примітки 

[ред. | ред. код]
  1. Adrian Room. Placenames of the world / H. E. Malden. — 2006. — Vol. IV. — P. 407. — ISBN 0-7864-2248-3.

Посилання

[ред. | ред. код]