Боро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Боро (англ. borough /ˈbʌrə/[1],/ˈbɜroʊ, ˈbʌroʊ/[2] — термін, що використовується у деяких англомовних країнах для позначення різноманітних територіальних одиниць найнижчого рівня. Здебільшого перекладається українською близькими за змістом термінами (район, місто, округ), але іноді передається транслітерацією.

Нині боро існують у Канаді, Великій Британії, США, Австралії, Ірландії.

Міські райони[ред. | ред. код]

У деяких містах «боро» використовується для позначення міських районів.

У Великій Британії 6 міст-графств (метропольних графств) і Великий Лондон поділяються на 68 міських районів, які називаються «borough». З них 32 розташовані в Лондоні (англ. London borough), а 36 — в інших містах-графствах (англ. Metropolitan borough). Окрім того, деякі неміські райони також можуть мати почесний статус боро (англ. Borough status in the United Kingdom) або королівське боро (англ. royal borough).

У Нью-Йорку термін боро «borough» використовується у назві п'яти районів, на які поділено місто.

Докладніше: Боро (Нью-Йорк)

Тип міста[ред. | ред. код]

В Ірландії терміном боро позначають 4 самоврядних міста: Клонмел, Дроеда, Слайго та Вексфорд.

Адміністративна одиниця[ред. | ред. код]

На Алясці назву боро (англ. borough) мають адміністративні одиниця 2-го рівня (дрібніші за штат). Боро Аляски вважають «еквівалентом округу» (англ. county-equivalent), адміністративної одиниці другого рівня майже в усіх «нижніх» штатах США за винятком Луїзіани.

Походження[ред. | ред. код]

Слово «боро» (англ. borough) походить від загального індоєвропейського кореня, що означає форт, фортеця (для порівняння: англ. borough, bury, шотл. burgh, нім. burg, фр. bourg, ісп. burgo, швед. borg, італ. borgo, нід. burcht) і зазвичай вказує на те, що означені території були колись укріпленими поселеннями. Загальне застосування цих слів як суфіксів для позначення географічних назв, наприклад,

Примітки[ред. | ред. код]

  1. borough. CollinsDictionary.com. Collins English Dictionary — Complete & Unabridged 11th Edition. Retrieved October 02, 2012
  2. Dictionary.com Unabridged. Based on the Random House Dictionary, © Random House, Inc. 2011.
  3. «Saltsburg» in the American Heritage Dictionary. Архів оригіналу за 27 вересня 2014. Процитовано 27 липня 2012. 
  4. «Salzburg» in the Oxford English Dictionary