Вінер Шпорт-Клуб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Вінер Шпорт-Клуб»
Повна назва «Вінер Шпорт-Клуб»
Засновано 1883 (як спортивний клуб)
1904 (як ФК)
2017
Розформовано 2001
Населений пункт Відень, Австрія Австрія
Стадіон «Вінер Шпорт-Клуб-Плац»
Вміщує 8 800
Ліга Регіональна ліга
2011/12
Домашня
Виїзна

«Вінер Шпорт-Клуб» (нім. Wiener Sport-Club) — професіональний австрійський футбольний клуб з міста Відень.

Історія

[ред. | ред. код]

Найстаріший австрійський спортивний клуб засновано 24 лютого 1883 року як «Віденський велосипедний клуб» (нім. Wiener Cyclisten Club). Під сучасною назвою клуб функціонує з 25 лютого 1907 року. В 1886 було відкрито ще дві секції: гімнастики та фехтування. В різні роки при клубові існувало багато різноманітних секцій з: гімнастики, фехтування, гандболу, тенісу, настільного тенісу, легкої атлетики, баскетболу, водних та зимових видів спорту. Наприклад, у 1932 році «Вінер Шпорт-Клуб» в усіх видах виграв 170 нагород, із них 72 найвищого ґатунку. В 1951 баскетбольна команда виграла чемпіонат Австрії.

Футбольна команда при клубі була заснована у 1904 році. Значним поштовхом у розвитку клубного футболу було об'єднання в 1907 році «Віденського велосипедного клубу» з фінансово неспроможньою «Віденською спортивною асоціацією» (нім. Wiener Sportvereinigung), яка мала чудову футбольну команду (володар Кубка виклику 1905 року). Цей титул зараховується до трофеїв «Вінер Шпорт-Клубу».

У 1909 новостворений клуб доходить до фіналу Кубка виклику, а через два роки здобуває цей трофей. В перших трьох чемпіонатах Австрії команда займала відповідно друге, третє та четверте місця. З початком Першої світової війни майже всіх гравців забрали в армію. За основну команду здебільшого грали вчорашні юніори.

У перші післявоєнні роки «Вінер Шпорт-Клуб» досяг значних успіхів у австрійському футболі. Тричі команда грає у фіналі національного кубка (одна перемога і дві поразки), двічі стає третім призером чемпіонату країни. А в 1922 році випередивши «Хакоах» та «Рапід» здобуває свій перший чемпіонський титул.

Найкращим періодом для клубу стала друга половина 50-х років. Два переможних поспіль чемпіонати були виграні з вражаючими показниками: 40 перемог, 11 нічиїх і лише одна поразка.

В 70-х роках «Вінер Шпорт-Клуб» двічі грає у фіналах кубка Австрії. У 90-і значно погіршилися фінанси клубу, команда двічі пережила банкрутство. Зараз команда грає у регіональній лізі (третій за рангом лізі австрійського футболу).

Досягнення та титули

[ред. | ред. код]

Найкращі бомбардири чемпіонату Австрії

[ред. | ред. код]

Відомі гравці

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]