Віню верде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Регіон виробництва «зеленого вина»

Ві́ню ве́рде, або Зеле́не вино́ (порт. vinho verde, МФА[ˈvi.ɲu ˈveɾ.dɨ][1], «зелене (молоде) вино») — португальське молоде вино з низьким вмістом алкоголю (8,5-11,5%). Може бути з білих, червоних, а також рожевих сортів винограду. Назва походить від зеленого ландшафту провінції Міню, де вино традиційно виготовляється[2] та кольору ягід молодого винограду. Всього існує близько 2000 марок цього виду вина.

Сорти[ред. | ред. код]

Сорти цього вина добре відомі з часів Стародавнього Риму: воно згадується філософом Сенекою, природознавцем Плінієм та стрічається у законодавчіх актах Доміціана (96—51 рр. до Хр.)[3]. Виробляться з молодого недозрілого винограду, коротким терміном бродінням, а також шляхом додавання діоксиду вуглицю. Для виробництва вина використовуються спеціальні сорти винограду з низьким відсотком цукру та високим вмістом яблучної кислоти.

Віню Верде відоме своїм фруктовим смаком і в'яжучими якостями. Вміст алкоголю зазвичай коливається на рівні 10 відсотків, що робить його ідеальними для куштування в спекотну погоду.

Виробництво[ред. | ред. код]

Район виробництва: північ Португалії в долині між руслами річок Дору та Міню. Площа виноградників охоплює 60.000 га. (чверть всієї площі виноградників Португалії), виробництво зосереджено в відомих своїм прохолодним кліматом 6 адміністративних округах португальської Півночі: Амаранте, Баста, Брага, Ліма, Монсан і Пенафієл, їм зайняті 25.500 виноробних господарств.

Віню верде захищено португальськими та європейськими законами про географічне походження та товарні знаки.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. vinho verde [Архівовано 5 вересня 2017 у Wayback Machine.] // European Portuguese. Convert Text to IPA Transcription
  2. Wein ABC [Архівовано 23 серпня 2013 у Wayback Machine.](нім.)
  3. Vinho Verde Geschichte [Архівовано 6 грудня 2012 у Wayback Machine.](нім.)

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Віню верде