Віпсанія Агріппіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віпсанія Агріппіна
Vipsania Agrippina Grosseto.jpg
Народилася 33 до н. е.
Померла 20
Рим, Стародавній Рим
Країна Стародавній Рим
Батько Марк Віпсаній Агріппа
Мати Цецилія Помпонія Аттіка
Родичі Квінт Цицерон
Брати, сестри Агрипіна Старша, Віпсанія Юлія, Vipsania Marcella Minord, Гай Юлій Цезар Віпсаніан, Луцій Юлій Цезар Віпсаніан, Марк Віпсаній Агріппа Постум, Vipsania Marcella Majord і Vipsania Atticad
У шлюбі з Тиберій і Гай Азіній Галл
Діти Тіберій Друз Клавдій Юлій Цезар Нерон, Гай Азіній Полліон, Сервій Азіній Целер, Марк Азіній Агріппа, Asinius Gallusd, Asinius Lupusd, Asinius Saloninusd, Gnaeus Asiniusd і Asiniad

Віпсанія Агріппіна (лат. Vipsania Agrippina; 33 рік до н. е. — 20 рік н. е.) — перша дружина майбутнього імператора Тиберія.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з роду вершників Віпсаніїв. Донька Марка Віпсанія Агріппи, консула 37 року до н. е., та Цецилії Аттіки. У 32 році, в однорічному віці була заручена з Тиберієм, пасинком Августа. Шлюб був укладений у 18 році до н. е. та виявився щасливим. Наприкінці 15 року Віпсанія народила сина Друза.

Утім у 12 році з династичних міркувань Октавіан Август змусив Тиберія розлучитися з Віпсанією (яка була вагітна вдруге) та одружитися зі своєю донькою Юлією. Тиберій настільки важко переживав розлучення, що Октавіан заборонив йому бачитися з Віпсанією. Її друга дитина від Тиберія, або народилася мертвою, або померла у дитинстві.

Віпсанія Агріппіна

Вдруге Віпсанія вийшла заміж за Гая Азінія Галла, консула 8 року до н. е. і тим самим викликала на свого другого чоловіка ненависть Тиберія.

Родина[ред. | ред. код]

1. Чоловік — Тиберій Цезар Август, імператор 14—37 років н. е.

Діти: Друз Юлій Цезар, консул 15 року н. е.

2. Чоловік — Гай Азіній Галл, консул 8 року до н. е.

Діти:

  • Гай Азіній Полліон, консул 23 року н. е.
  • Марк Азіній Агріппа, консул 25 року н. е.
  • Квінт Азіній Галл
  • Гней Азіній Салонін
  • Сервій Азіній Целер, консул-суфект 38 року н. е.

Джерела[ред. | ред. код]