Гамлет (фільм, 1996)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гамлет
Hamlet
Жанр трагедія
Режисер Кеннет Брана
Продюсер Девід Беррон
Сценарист Кеннет Брана
На основі п'єса Вільяма Шекспіра "Гамлет"
У головних
ролях
Кеннет Брана
Дерек Джейкобі
Кейт Вінслет
Джулі Крісті
Оператор Алекс Томсон
Композитор Патрік Дойл
Художник Данте Ферреті
Кінокомпанія Castle Rock Entertainment, Turner Pictures, Fishmonger Films
Дистриб'ютор Columbia Pictures
Тривалість 242 хв.
Мова англійська
Країна Велика Британія, США
Рік 1996
Кошторис 18 млн. $
Касові збори 4,7 млн. $
IMDb ID 0116477

«Гамлет» (англ. Hamlet) — кінофільм режисера Кеннета Брана, який вийшов на екрани 1996 року. Екранізація однойменної п'єси Вільяма Шекспіра.

Сюжет[ред. | ред. код]

Сюжет докладно відтворює події п'єси Вільяма Шекспіра. Минуло всього два місяці після передчасної смерті попереднього короля Данії, й от новий король, його брат Клавдій, одружується з королевою, вдовою брата. Всі веселяться, тільки Гамлет, син померлого, перебуває в не найкращому настрої, йому не дає спокою поспішність, з якою його матір знову вийшла заміж.

В ролях[ред. | ред. код]

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

Судження про фільм[ред. | ред. код]

Судження шекспірознавця Олексія Бартошевіча[1]:

…з моєї точки зору, це один з найпустіших фільмів за цією п'єсою, серед відомих мені. Брана в цьому фільмі вигадав велику кількість цікавих деталей <…> він шепоче монолог до дзеркала, за яким ховається Клавдій, тому що дзеркало одностороннє, й Клавдій бачить його страшно близько. Вигадано цікаво, але ця купа відмінно вигаданих деталей не повинна перекривати найголовнішого: того, що в цьому фільмі нема Гамлета. Нема Гамлета тому, що Кеннет Брана — вроджений Лаерт, а тому, хто народжений Лаертом, ніколи не зіграти Гамлета. Брана зі студентських років прагнув зіграти Гамлета й зі своєю залізною волею, зовсім не гамлетівською, а лаертівською, він цю ідею пробивав. Він грав Гамлета в школі, він грав Гамлета в «Шекспірівському театрі», потім зробив фільм за «Гамлетом». Але Лаерт так й не став Гамлетом. І мені здається, що якщо бачити в цьому фільмі деякий зразок, то це не досить вдалий взірець, а те, що він такий тривалий, робить його доволі нудним.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Алексей Цветков, Алексей Бартошевич. Очередная попытка. О новом переводе «Гамлета» // Иностранная литература. 2011. № 3.

Посилання[ред. | ред. код]