Гашиш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гашиш
Мініатюрна люлька «Себсі», Марокко

Гашиш (хеш) — одна із сильнодіючих психотропних речовин, есенція коноплі, екстрагована і спресована в блоки.

Основним активним інгредієнтом є тетрагідроканабінол. Гашиш може бути від ясно-зеленого до темно-коричневого або навіть чорного кольору. Сленгові назви гашишу: гашик, ямба, камінь, твердий, пластилін, пласт, м'який, гаш, хеш, гарік, галя, гарсон, пластик, ручник, пробівуха, хімія. Останні три назви походять від способу отримання гашишу.

Назва походить від арабського Гашишин — «травоїди», буквально: жувателі гашишу. Від того ж арабського кореня походить назва асасинів (хашишшин) — ці стародавні воїни Середнього Сходу мали звичай вживати гашиш.

Гашиш не слід плутати з маріхуаною.

Отримання гашишу[ред. | ред. код]

Процес отримання гашишу з конопель не дуже складний.

У Індії, для отримання гашишу з особливо високим вмістом речовин, з глибокої старовини застосовується наступний спосіб: верхні частини рослини поміщаються в овечу шкуру, викопується яма, на дно ставиться ємність для збору гашишу. Далі внизу шкури робиться отвір для виходу смоли, і шкура закопується на деякий час.

Ще один класичний спосіб виробництва гашишу: дрібний пил (в основному пилок і шматочки листя) обтрушують з рослин конопель, а потім просівають через 5-10 сит з різними отворами. Найдрібніші фракції пресують в брикети. Розділяють 5 сортів гашишу - залежно від величини фракцій і вмісту психоактивних речовин.

Також, існують хімічні способи отримання гашишу з конопель, із застосуванням різних розчинників або ефірів: висушене листя конопель або маріхуани настоюють на рідині (це може бути навіть вода). Настій висушують, отримуючи концентрат конопляної смоли.

Гашиш в Марокко[ред. | ред. код]

Найбільшою країною-експортером гашишу є Марокко: більше 800 000 марокканців (2,7 % населення) залучено у виробництво гашишу.[джерело?]

  • Марокко у 2003 році виробило понад 47 400 тонн маріхуани і 3080 тонн гашишу.
  • Марокко у 1988 році ратифікувало конвенцію ООН по боротьбі з наркотиками.
  • Кілограм низькоякісного марокканського гашишу у Великій Британії в 2005 році коштував £500.
  • Економічний ефект від вирощування коноплі в Марокко з 1 га становить від 16000$ до 30000$, а від вирощування хліба - 1000$.
  • У 2006 році марокканський суд засудив торговця наркотиками Моуніра Еррамака до 20 років ув'язнення за незаконний оборот наркотиків і оштрафував його на 375 мільйонів доларів за митні порушення.

В художній літературі[ред. | ред. код]

Граф Монте-Крісто.:ч.2 гл.10 в третій третині граф вгощає барона Франца д'Епіне і сам їсть щербет з гашишу.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]