Гашиш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гашиш
Мініатюрна люлька «Себсі», Марокко

Гашиш (хеш) — одна із сильнодіючих психотропних речовин, есенція коноплі, екстрагована і спресована в блоки.

Основним активним інгредієнтом є тетрагідроканабінол. Гашиш може бути від ясно-зеленого до темно-коричневого або навіть чорного кольору. Сленгові назви гашишу: гашик, ямба, камінь, твердий, пластилін, пласт, м'який, гаш, хеш, гарік, галя, гарсон, пластик, гамшиш, ручник, пробівуха, хімія. Останні три назви походять від способу отримання гашишу.

Назва походить від арабського Гашишин — «травоїди», буквально: жувателі гашишу. Від того ж арабського кореня походить назва асасинів (хашишшин) — ці стародавні воїни Середнього Сходу мали звичай вживати гашиш.

Гашиш не слід плутати з марихуаною.

Отримання гашишу[ред. | ред. код]

Процес отримання гашишу з конопель не дуже складний.

У Індії, для отримання гашишу з особливо високим вмістом речовин, з глибокої старовини застосовується наступний спосіб: верхні частини рослини поміщаються в овечу шкуру, викопується яма, на дно ставиться ємність для збору гашишу. Далі внизу шкури робиться отвір для виходу смоли, і шкура закопується на деякий час.

Ще один класичний спосіб виробництва гашишу: дрібний пил (в основному пилок і шматочки листя) обтрушують з рослин конопель, а потім просівають через 5-10 сит з різними отворами. Найдрібніші фракції пресують в брикети.

Розділяють 5 сортів гашишу — залежно від величини фракцій і вмісту психоактивних речовин.

Також, існують хімічні способи отримання гашишу з конопель, із застосуванням різних розчинників або ефірів: висушене листя конопель або маріхуани настоюють на рідині (це може бути навіть вода). Настій висушують, отримуючи концентрат конопляної смоли. Вода не розчиняє канабіноїди.

Щоб приготувати 100 грам гашишу першого гатунку потрібно 1кг високоякісного канабісу.

Гашиш в Марокко[ред. | ред. код]

Найбільшою країною-експортером гашишу є Марокко: понад 800 000 марокканців (2,7 % населення) залучено у виробництво гашишу.[джерело?]

  • Марокко у 2003 році виробило понад 47 400 тонн маріхуани і 3080 тонн гашишу.
  • Марокко у 1988 році ратифікувало конвенцію ООН по боротьбі з наркотиками.
  • Кілограм низькоякісного марокканського гашишу у Великій Британії у 2005 році коштував £500.
  • Економічний ефект від вирощування коноплі в Марокко з 1 га становить від 16000$ до 30000$, а від вирощування хліба — 1000$.
  • У 2006 році марокканський суд засудив торговця наркотиками Моуніра Еррамака до 20 років ув'язнення за незаконний оборот наркотиків і оштрафував його на 375 мільйонів доларів за митні порушення.

В художній літературі[ред. | ред. код]

Граф Монте-Крісто.:ч.2 гл.10 в третій третині граф вгощає барона Франца д'Епіне і сам їсть щербет з гашишу.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]