Асасини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Асасини широко застосовували шантажі, вбивства.

Асасини в літературі[ред.ред. код]

Французький філософ Мішель Монтень (1533-1592) про асасинів писав (переклад Анатоля Перепаді): "Асасини (по нашому, сказати б, мордівники), плем'я, споріднене з фінікійцями, славляться серед магометан своєю великою побожністю і чистотою звичаїв. За прямий шлях до раю в них вважається убити якогось недовірка. Тим-то траплялося не раз, що легковажачи всяку небезпеку й прирікаючи себе на загибель один чи два з них задля такого блага, вирушали мордувати супостата на очах у його стражників. Так було вбито на вулиці рідного міста графа Раймунда Триполітанського." ("Про чесноту", "Проби", книга ІІ).

Історичні факти[ред.ред. код]

  • Асасини були неймовірно відданими і вірними господарю. Іноді, він, щоб повихвалятись цим перед гостями, просто підіймав руку - і декілька представників ордену стрибали зі скелі , розбиваючись насмерть.
  • Через те, що асасини стали популярною темою в сучасному світі (можливо, це пов`язано з виходом серії ігор Assassin's Creed) , породилось багато оман. Так, часто помилково вважається, що назва "Асасин" пішла від слів від арабського слова, що значить : "той, що вживає Гашиш ". Насправді, воно значить : "той, що харчується травою", що вказує на бідність ордену.
  • Є легенда про те, як заманювали людей в орден. Їм підсовували опіум в напій. Коли той прокидався, він опинявся в спеціально створеному "Райському саду" Хасан Ібн Саббаха. Там його чекали елітні напої, красиві і рідкісні рослини, розкіш і жінки. Після цього його знову отруювали. Після цього казали, що якщо він загине заради священної дії , то потрапить сюди після смерті. Такий процес обіцяв повну відданість.
  • Хасан Ібн Саббах створив цілу систему, мережу лазутчиків. Його шпигуни були буквально скрізь : вони займали найвищі посади, були правою рукою короля. Такі розвідники приносили інформацію і доступ до майже усіх життів. Після серії вбивств людей вищого чину, всі зрозумілии : боротись з асасинами - марно.
  • Також є міф, що асасини вбивали за гроші. І це не так. Вони працювали лише за наказом Хасана Ібн Саббаха.

Література[ред.ред. код]


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.