Гвідо Альфонс Цех

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гвідо Цех
нім. Guido A. Zäch
Народився 1 жовтня 1935(1935-10-01) (88 років)
Швейцарія
Країна  Швейцарія[1]
Діяльність політик, лікар, інтерніст
Галузь Медицина, Неврологія
Посада Member of the Swiss National Councild[2]
Членство Q17521040?
Партія CVP/PDC/PPD
Відомий завдяки: розробку концепції комплексної реабілітації та лікування хворих на параплегію, створення декілька медичних закладів для хворих на ДЦП; шахрайство з громадськими грошима на суму 1,4 млн швейцарських франків

Ґвідо А. Цех (Цех Ґвідо Альфонс) (1 жовтня 1935, Гегеншвіль (Häggenschwil), кантон St. Gallen) — відомий швейцарський лікар і політик представник християнсько-демократичної народної партії (Die Christlichdemokratische Volkspartei der Schweiz (CVP Schweiz).

Кар'єра[ред. | ред. код]

Кар'єру Ґвідо Цех починав як асистент та завідувач відділення у лікарні кантону Базель. З 1973 по 1989 рік працював головним лікарем Швейцарського Центру Параплегіків у Базелі (Swiss Paraplegic Centre of Basel). Ґвідо Цех став відомим на всю країну, коли заснував Швейцарський Центр Параплегіків у місті Нотвілі, де працював на посаді головного лікаря, директора та президента. Крім того, Ґвідо Цех заснував Швейцарський Фонд Параплегіків[3], Швейцарський Центр параплегічних досліджень[4] та Швейцарське Об'єднання Параплегіків[5] як організацію самодопомоги хворих на ДЦП.

З 1984 по 1988 рік Ґвідо Цех був членом Великої Ради Кантону міста Базель та членом комісії при лікарні. З 1999 по 2003 р. він представляв кантон Ааргау в Національній раді.

У 2005 був засуджений за розтрату громадських кошів і відсидів 16 місяців у в'язниці.

2009 року Ґвідо Цех знов почав працювати у Центрі параплегіків. Цех проводить екскурсії для відвідувачів Центру та працює з донорами фонду.

Діяльність. Реабілітація параплегіків[ред. | ред. код]

Ґвідо Цех відомий як автор концепту комплексної реабілітації хворих на ДЦП[6]. Заснований ним 1975 року Швейцарський фонд параплегіків дав початок глобальній структурі для надання комплексної реабілітації для людей з ураженнями хребта. Фонд є визнаною у світі благодійною організацією, яка допомагає швейцарським пацієнтам та їх родинам. Допомога надається в прямій формі (закупівля реабілітаційного обладнання: підйомників по сходах, візків тощо, переустаткування транспортних засобів та робочих приміщень), а також при проведенні спортивних занять та професійних тренінгів.

Швейцарське Об'єднання параплегіків, засноване з ініціативи Ґвідо Цеха у 1980 році, – це організація самодопомоги хворих на ДЦП, яка налічує близько 100 000 членів, об'єднаних у 27 клубів людей на інвалідних візках. Організація пропонує допомогу та послуги в різноманітних сферах для забезпечення повноцінного життя хворих на ДЦП: юридичну допомогу, відпочинок, заняття спортом на інвалідних візках, професійна допомога та допомога у працевлаштуванні тощо. Також організація представляє соціальні та політичні інтереси людей з ДЦП.

Мета АТ Швейцарського Центру параплегічних досліджень, Нотвіль, (2002 р.) – надання комплексного клінічного обстеження пацієнтів в сфері параплегіології/реабілітації. Робота наукових співробітників центру присвячена пошуку засобів підвищити рівень життя хворих з ураженнями хребта. Міжнародно-орієнтовані дослідження включають такі сфери, як біомедичні реабілітаційні технології, наука про реабілітацію, медична реабілітація, дослідження, пов'язані з доглядом хворих та вивчення уражень хребета.

Інститут Ґвідо Цеха, Нотвіль надає інфраструктуру для проведення конференцій у готелі Інституту[7] Ґвідо Цеха.

Ґвідо Цех проживає у Зофінгені, одружений, має семеро дітей.

Справа про розтрату коштів[ред. | ред. код]

У 2002 році Ґвідо Цеха звинуватили у використанні 1,4 млн швейцарських франків громадських коштів на особисті потреби та після тривалого процесу у 2005 році визнали винним і присудили до 16 місяців ув'язнення[8].

Параплегія[ред. | ред. код]

Параплегія (мед., вивчає параплегію наука неврологія, яка займається захворюваннями центральної та периферичної нервової системи).

Параплегія — параліч обох верхніх або нижніх кінцівок; спостерігається при компресійних та інфекційних мієлітах і менінго-мієлітах, поліомієліті, розсіяному склерозі, травмах і пухлинах спинного мозку, церебральних ураженнях з двосторонніми вогнищами розм'якшення мозку, обумовлених атеросклерозом, артеріїтом та ін.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Historische Lexikon der Schweiz, Dictionnaire historique de la Suisse, Dizionario storico della SvizzeraBern: 1998.
  2. parlament.ch council member database
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 листопада 2010. Процитовано 5 листопада 2010.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 30 січня 2019. Процитовано 9 квітня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 12 серпня 2011. Процитовано 5 листопада 2010.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  6. Дитячий церебральний параліч
  7. Архівована копія. Архів оригіналу за 13 жовтня 2010. Процитовано 5 листопада 2010.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  8. Peter Knechtli. 16 Monate Gefängnis bedingt für Guido A. Zäch//Online Reports.Ch. Архів оригіналу за 14 травня 2021. Процитовано 14 травня 2021.