Тренування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Тренінг)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тренування
CMNS: Тренування у Вікісховищі
Високоінтенсивне інтервальне тренування — найефективніше тренування для зменшення жирової маси.
Високоінтенсивне інтервальне тренування — найефективніше тренування для зменшення жирової маси.

Тренування — навчання, вправи для вдосконалення навику, майстерності.[1] Те саме, що тренінг[2] (від англ. to train) виховувати, навчати — «тренування, а також спеціальний тренувальний режим», або «спеціальне приміщення для тренування (у 1 значенні)».[2]

Засоби. Розвиток якостей вправами. Теоретико-методичні підходи[ред. | ред. код]

До засобів тренування відносяться загальнопідготовчі, спеціально-підготовчі, спеціальні вправи. Вправа — це «розвиток певних якостей, навичок постійною, систематичною роботою», а також «спеціальне завдання, що виконується для набуття певних навичок або закріплення наявних знань».[3] Це комплекс, цілеспрямований на розвиток і вдосконалення певних функцій організму та особистості в цілому до певної діяльності.[4] Тре́нінг (англ. training) — означає вправа,[5] — запланований процес модифікації (зміни) відношення, знання чи поведінкових навичок того, хто навчається, через набуття навчального досвіду з метою ефективнішого використання набутих знань і навичок в одному виді діяльності або в певній галузі.

Тривалість і характер інтервалів відпочинку між вправами визначає здебільшого спрямованість тренувальної роботи. Під час інтервалів відпочинку між вправами проходить відновлення працездатності.

Спортивне тренування[ред. | ред. код]

Спортивне тренування — детально організований педагогічний процес виховання, навчання та підвищення рівня фізичної та функціональної підготовленості спортсменів в умовах правильного гігієнічного режиму, на основі педагогічного та лікарського контролю, а також самоконтролю.[5] Це планований педагогічний процес, до якого входить навчання спортсмена спортивній техніці та тактиці, розвиток його фізичних здібностей.

Спортивне тренування — це процес доцільного використання всієї сукупності чинників (засобів, методів, умов), які дозволяють більш спрямовано впливати на розвиток спортсменів і забезпечити необхідний ступінь їхньої готовності до спортивних досягнень.

Психологічний тренінг[ред. | ред. код]

Психологічний тренінг — методика впливу на особистість з метою підвищення ефективності взаємодії із суспільством.[2] В медичній практиці, зокрема, досить поширений психотренінг за Скуміним, який складається з п'яти вправ: «Релаксація» — послідовне розслаблення м'язів ніг, рук, тулуба, шиї, голови. «Тепло» — викликається у ногах, руках, сонячному сплетенні, шиї, голові. «Паріння, невагомість» — використовуються формули які викликають відчуття паріння, невагомості, «розчинення» тіла. «Цільове самонавіювання» — формули його визначаються конкретними лікувальними завданнями. Вони направлені на вироблення адекватного відношення до хвороби, нормалізування сну, корекцію характерологічних відхилень, подолання страхів, тривог, мобілізацію ресурсів особистості. «Активація» — проводиться за допомогою формул та уявлень, що сприяють виходу зі стану занурення. Підкреслюється, що організм зарядився енергією, силою і це сприяє відновленню здоров'я, подальшому покращанню стану.[6]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Тренування // Словник української мови : в 11 т. — Київ : Наукова думка, 1970—1980.
  2. а б в Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. — К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2005. — 1728 с. ISBN 966-569-013-2 (стор.: 1472) Доступ
  3. Вправа // Словник української мови : в 11 т. — Київ : Наукова думка, 1970—1980.
  4. Айунц Л.Р. Гімнастика. (Коротко про головне) Методичні матеріали до теортичної підготовки студентів факультету фізичного виховання і спорту. — Житомир: Вид-во ЖДУ, 2008. — 62 с. (стор.: 33)
  5. а б В.М. Костюкевич Теорія і методика тренування спортсменів високої кваліфікації: Навчальний посібник. — Вінниця: «Планер», 2007. с. 273 с
  6. Психотренінг за Скуміним. Архів оригіналу за 21 квітня 2016. Процитовано 27 вересня 2017.

Література[ред. | ред. код]

Книги[ред. | ред. код]

  • Теорія і методика спортивних тренувань: навч.-метод. посіб. / уклад. І. Ю. Наконечний. — Чернівці: ЧНУ, 2018. — 196 с.

Журнали[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]