Геопоніки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Геопо́ніки» — візантійська сільськогосподарська енциклопедія X століття. Відображує стан агрономічних знань і сільськогосподарської практики у Візантії 10 століття.

В книзі описані прийоми землеробства, виноградарства, виноробства, вирощування маслин, фруктового садівництва, овочівництва, птахівництва, бджільництва, конярства, скотарства, рибальства та інше.

Невідомий укладач не тільки ретельно зібрав відповідний матеріал із грецьких та інших стародавніх джерел, але і систематизував цей матеріал по-своєму, вніс до нього чимало власних спостережень, поправок, виразив свої погляди.

Геопоніки складаються з вступу і 20 книг (об'ємом від 6 до 29 друкованих сторінок кожна), скомпанованих подібно альбому цитат з вказівкою авторів і з коротким вступом укладача.

Питання виноградарства і виноробства відображені в книгах III—VIII. В них дається землеробський календар, в якому описані зимова і весняна обрізка виноградників, в залежності від їх розташування та інше. Багато уваги приділяється виготовленню і зберіганню вин.

Література[ред. | ред. код]