Герб Ємільчинського району

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Ємільчинського району
Coat of Arms of Yemilchinsky raion in Zhytomyr oblast.png
Деталі
Носій Ємільчинський район
Затверджений 18 травня 2007
Корона золота районна
Щит іспанський

Герб Ємі́льчинського райо́ну — офіційний символ Ємільчинського району Житомирської області, затверджений рішенням 10 сесії V скликання Ємільчинської районної ради від 18 травня 2007 року № 193.

Автор кінцевого варіанту герба — А. Ґречило.

Опис герба[ред. | ред. код]

Герб являє собою заокруглений щит, на якому у золотому стовпі три сині квітки льону з золотими серединками. У правій червоній частині щита — срібний конюшиноподібний хрест із подовженим нижнім раменом на базі, в лівій зеленій — золотий сніп пшениці. На синій базі два золотих дубових листки в косий хрест.

Щит обрамований золотим декоративним бароковим картушем і увінчаний золотою районною короною.

Значення символіки[ред. | ред. код]

Головна ідея герба — відображення історичних, економічних та природничих особливостей Ємільчинського району.

Червона барва символізує любов, мужність, великодушність і була притаманною символіці козацької доби періоду становлення української нації.

Срібний хрест на постаменті — фрагмент скульптурної групи, родинного поховання вельмож Уварових. Час, коли ємільчинські землі перебували у володінні Уварових (кін. 18 — поч. 20 ст.), позитивно позначився на економічному і культурному розвитку регіону. Об'єкт є пам'яткою історії і культури, занесений до державного реєстру культурної спадщини.

Золотий сніп є символом споконвічного заняття поліщуків — землеробства і характеризує район як сільськогосподарський. Водночас оперезаний перевеслом сніп символізує єднання та згуртованість територіальних громад, їх силу та добробут. Зелена барва підкреслює розташування району в зоні українського Полісся.

Квіти льону відображають одну з основних галузей рослинництва — льонарство, підкреслюють її значення в минулому і сучасному краю, символізують єдність поколінь і славу льонарських традицій, прагнення людей до мирної праці.

Синій колір основи щита символізує чесність, вірність, досконалість і духовність. У гербі він також має додаткове смислове навантаження як символ численних річок, озер ставків, яких багато на Ємільчинщині.

Золоті листки дуба, покладені навхрест, акцентують значення лісівництва в економіці району, успішний розвиток лісового господарства та деревообробної промисловості.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]