Герб Кюрасао

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Кюрасао
Версії
Герб без корони
Деталі
Носій Кюрасао
Затверджений 24 липня 1964
Корона Щит покритий золотою короною з п'яти листків.
Щит Щит розсічений: у першому срібному півполі на звилястій синій основі повністю оснащений трищогловий військовий корабель з повними вітрилами в натуральному кольорі з голландським прапором на середній щоглі, на фок-щоглі з прапором із гербом Амстердама, а на кормовій — прапором Вест-Індської компанії; у другому срібному півполі зелене апельсинове дерево з помаранчевими яблуками, що стоїть на зеленій землі. Серцевий щит: на червоному полі чорний стовп, обтяжений трьома срібними укороченими Андріївськими хрестами.

Герб Кюрасаогерб карибської країни Кюрасао. Герб складається з розділеного щита з короною зверху.

Опис[ред. | ред. код]

Опис в Декреті про острів говориться: «Щит розсічений: у першому срібному півполі на звилястій синій основі повністю оснащений трищогловий військовий корабель з повними вітрилами в натуральному кольорі з голландським прапором на середній щоглі, на фок-щоглі з прапором із гербом Амстердама, а на кормовій — прапором Вест-Індської компанії; у другому срібному півполі зелене апельсинове дерево з помаранчевими яблуками, що стоїть на зеленій землі. Серцевий щит: на червоному полі чорний стовп, обтяжений трьома срібними укороченими Андріївськими хрестами. Щит увінчаний золотою короною з п’яти листків».[1]

За словами Луїса Даала, прапори на гербі з часом були змінені і прапор Вест-Індської компанії не з'являється (голландський прапор з монограмою GWC), але голландський прапор зображений на обох бушпритах і бізань-щоглі (кормова щогла). Синій прапор на фок-щоглі (фок-щоглі) може вказувати на прапор Амстердама.[2] Всупереч опису, зображений корабель не трищогловий (фрегат), а двощогловий (корвет).

Символіка[ред. | ред. код]

Військовий корабель у лівій половині герба зображує історію колонізації Кюрасао. Зелене апельсинове дерево на Кюрасао з плодами натякає на зв'язок з Оранською династією. Серцевий щит зображує щит Амстердама як знак історичного зв'язку Вест-Індської компанії з містом Амстердам.[3] Листя в кроні - п'ять флеронів, частина крони маркіза.

Історія[ред. | ред. код]

Печатка Кюрасао після 1795 року

До 1964 року Кюрасао не мав власного герба. Використовували національний герб або, у разі потреби в власному гербі, стару печатку WIC, прийняту у дещо зміненому вигляді в 1795 році Комітетом у справах колоній та власності на узбережжі Гвінеї та в Америці, що складається з трищоглового корабля, оточеного текстом «SIGILLUM CURAÇAO SOCIETATE INDIE OCCIDENTALIS».[4][5] Герб був запропонований у 1964 році Верховним шляхетським судом і встановлений у липні 1964 року, коли Кюрасао був колишньою острівною територією колишніх Нідерландських Антильських островів, декретом Ради островів від 24 липня 1964 року № 4 про встановлення герба острівної території Кюрасао.[6]

Коли у 1964 році прапор був представлений, Демократична партія вважала прапор колонізаторським і виступала за вираження автономного майбутнього на додаток до колоніального минулого.[7] На початку 2021 року Кабінет міністрів Руггенаат створив Комітет з національних гербів, щоб консультувати його щодо більш обов’язкового нового дизайну.[8]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Gevonden in Delpher - Amigoe di Curacao : weekblad voor de Curacaosche eilanden. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021.
  2. Gevonden in Delpher - Amigoe. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021.
  3. https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010469992:mpeg21:a0075
  4. NEDERLANDSE ANTILLEN. hubert-herald.nl. Архів оригіналу за 22 листопада 2021. Процитовано 6 лютого 2021.
  5. Gevonden in Delpher - Amigoe di Curacao : weekblad voor de Curacaosche eilanden. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021.
  6. Hoofdstuk XVII Organisme der Eilandgebieden [Архівовано 13 лютого 2021 у Wayback Machine.], gobiernu.cw, Geraadpleegd op 25 juli 2019
  7. Gevonden in Delpher - Amigoe di Curacao : weekblad voor de Curacaosche eilanden. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021.
  8. Curacao wijst comité aan voor nieuw wapen. ParadiseFM. 5 februari 2021. Архів оригіналу за 8 вересня 2021. Процитовано 6 februari 2021.