Герб Кюрасао

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Кюрасао
Curaçao wapen.svg
Версії
Blason an Curaçao.svg
Герб без корони
Деталі
Носій Кюрасао
Затверджений 24 липня 1964
Корона Щит покритий золотою короною з п'яти листків.
Щит Щит розсічений: у першому срібному півполі на звилястій синій основі повністю оснащений трищогловий військовий корабель з повними вітрилами в натуральному кольорі з голландським прапором на середній щоглі, на фок-щоглі з прапором із гербом Амстердама, а на кормовій — прапором Вест-Індської компанії; у другому срібному півполі зелене апельсинове дерево з помаранчевими яблуками, що стоїть на зеленій землі. Серцевий щит: на червоному полі чорний стовп, обтяжений трьома срібними укороченими Андріївськими хрестами.

Герб Кюрасаогерб карибської країни Кюрасао. Герб складається з розділеного щита з короною зверху.

Опис[ред. | ред. код]

Опис в Декреті про острів говоритьсґ: «Щит розсічений: у першому срібному півполі на звилястій синій основі повністю оснащений трищогловий військовий корабель з повними вітрилами в натуральному кольорі з голландським прапором на середній щоглі, на фок-щоглі з прапором із гербом Амстердама, а на кормовій — прапором Вест-Індської компанії; у другому срібному півполі зелене апельсинове дерево з помаранчевими яблуками, що стоїть на зеленій землі. Серцевий щит: на червоному полі чорний стовп, обтяжений трьома срібними укороченими Андріївськими хрестами. Щит увінчаний золотою короною з п’яти листків».[1]

За словами Луїса Даала, прапори на гербі з часом були змінені і прапор Вест-Індської компанії не з'являється (голландський прапор з монограмою GWC), але голландський прапор зображений на обох бушпритах і бізань-щоглі (кормова щогла). Синій прапор на фок-щоглі (фок-щоглі) може вказувати на прапор Амстердама.[2] Всупереч опису, зображений корабель не трищогловий (фрегат), а двощогловий (корвет).

Символіка[ред. | ред. код]

Військовий корабель у лівій половині герба зображує історію колонізації Кюрасао. Зелене апельсинове дерево на Кюрасао з плодами натякає на зв'язок з Оранською династією. Серцевий щит зображує щит Амстердама як знак історичного зв'язку Вест-Індської компанії з містом Амстердам.[3] Листя в кроні - п'ять флеронів, частина крони маркіза.

Історія[ред. | ред. код]

Печатка Кюрасао після 1795 року

До 1964 року Кюрасао не мав власного герба. Використовували національний герб або, у разі потреби в власному гербі, стару печатку WIC, прийняту у дещо зміненому вигляді в 1795 році Комітетом у справах колоній та власності на узбережжі Гвінеї та в Америці, що складається з трищоглового корабля, оточеного текстом «SIGILLUM CURAÇAO SOCIETATE INDIE OCCIDENTALIS».[4][5] Герб був запропонований у 1964 році Верховним шляхетським судом і встановлений у липні 1964 року, коли Кюрасао був колишньою острівною територією колишніх Нідерландських Антильських островів, декретом Ради островів від 24 липня 1964 року № 4 про встановлення герба острівної території Кюрасао.[6]

Коли у 1964 році прапор був представлений, Демократична партія вважала прапор колонізаторським і виступала за вираження автономного майбутнього на додаток до колоніального минулого.[7] На початку 2021 року Кабінет міністрів Руггенаат створив Комітет з національних гербів, щоб консультувати його щодо більш обов’язкового нового дизайну.[8]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Gevonden in Delpher - Amigoe di Curacao : weekblad voor de Curacaosche eilanden. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021. 
  2. Gevonden in Delpher - Amigoe. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021. 
  3. https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010469992:mpeg21:a0075
  4. NEDERLANDSE ANTILLEN. hubert-herald.nl. Архів оригіналу за 22 листопада 2021. Процитовано 6 лютого 2021. 
  5. Gevonden in Delpher - Amigoe di Curacao : weekblad voor de Curacaosche eilanden. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021. 
  6. Hoofdstuk XVII Organisme der Eilandgebieden [Архівовано 13 лютого 2021 у Wayback Machine.], gobiernu.cw, Geraadpleegd op 25 juli 2019
  7. Gevonden in Delpher - Amigoe di Curacao : weekblad voor de Curacaosche eilanden. www.delpher.nl (нід.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 6 лютого 2021. 
  8. Curacao wijst comité aan voor nieuw wapen. ParadiseFM. 5 februari 2021. Архів оригіналу за 8 вересня 2021. Процитовано 6 februari 2021.