Гней Помпей Магн (квестор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гней Помпей Магн
Народився 23 до н. е.
Помер 47 до н. е.
Рим, Римська імперія
·страта
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада префект, квестор
Рід Ліцинії
Батько Марк Ліциній Красс Фругі
Мати Скрибонія
У шлюбі з Клавдія Антонія

Гней Помпей Магн (лат. Gnaeius Pompeius Magnus; 23 — 47) — політичний та військовий діяч Римської імперії, префект, квестор.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду нобілів Ліциніїв. Син Марка Ліцинія Красса Фругі, консула 27 року, і Скрібонії. Отримав прізвище на честь свого предка по материній лінії — Гнея Помпея Великого (Магна).

Імператор Калігула хотів вбити Помпея, побоюючись його знатного походження, проте пожалів через його молодість і лише заборонив йому носити когномен «Магн». Втім у 40 році Гней увійшов до колегії арвальских братів.

Імператор Клавдій повернув Помпею когномен «Магн» і у 41 році видав за нього свою доньку Антонію. Того ж року обіймав посаду вігінтвіра. У 42 році він отримав сан понтифіка. Разом з тим був префектом міста і керував Латинськими урочистостями. Згодом отримав право займати державні посади на п'ять років раніше законного терміну.

У 43 році брав участь в британському поході Клавдія на посаді квестора, був відправлений імператором до Риму, щоб повідомити сенату звістку про перемогу. У 44 році брав участь у тріумфі Клавдія над бритами.

На початку 47 року в результаті інтриг імператриці Мессаліни Помпея звинуватили у змові проти Клавдія та стратили.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Werner Eck: Die iulisch-claudische Familie. In: Hildegard Temporini-Gräfin Vitzthum (Hrsg.): Die Kaiserinnen Roms. Von Livia bis Theodora. München 2002, ISBN 3-406-49513-3, S. 126f. (нім.)