Головач Анатолій Варфоломійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Анатолій Варфоломійович Головач
Народився 23 грудня 1930(1930-12-23) (88 років)
Дніпропетровськ
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Діяльність економіст
Alma mater Всесоюзний Інститут радянської торгівлі
Сфера інтересів Статистика
Заклад Київський національний економічний університет
Вчене звання доктор економічних наук
Науковий ступінь професор
Нагороди
Медаль «Захиснику Вітчизни»
Орден «Знак Пошани» Медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.»
Медаль «Ветеран праці»
академік Академії наук Вищої школи України

Анатолій Варфоломійович Головач (нар. 23 грудня 1930(19301223), Дніпропетровськ) — український економіст, доктор економічних наук, професор кафедри статистики Київського національного економічного університету, академік Академії наук Вищої школи України.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 23 грудня 1930 р. у Дніпропетровську. У 1952 р. закінчив з відзнакою Всесоюзний Інститут радянської торгівлі.

З 1950 р., працював референтом Інституту економіки Академії наук УРСР. З 1952 — 1954 рр. — у Держплані Ради Міністрів УРСР, у 1954 — 1965 рр. — у Науково-дослідний інститут торгівлі і громадського харчування. У 1961 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1965 р. до цього часу працює в Київському національному економічному університеті, де обіймав посади доцента, завідуючого кафедрою, професора кафедри статистики. В 1972 р. захистив докторську дисертацію.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

На основі фундаментальних досліджень у галузі теорії статистики та досвіду практичної роботи А. В. Головач започаткував школу прикладної статистики економічного напряму, головною метою якої є побудова статистичного забезпечення управління економікою. Сформував теоретико-методологічні основи банківської та прикладної статистики, а також курс «Статистичне забезпечення управління економікою», за якими у 2001—2005 рр. видані навчальні посібники.

А. В. Головач — автор чотирьох монографій, семи підручників і навчальних посібників, понад ста проблемних статей у відомих фахових виданнях України та за кордоном.

Він започаткував діяльність проблемних лабораторій в університеті. Зокрема, на кафедрі статистики під його керівництвом була створена лабораторія Міністерства освіти України з аналізу та планування потреби економіки у спеціалістах з вищою освітою. Результатом цих досліджень став фундаментальний аналіз і прогноз потреби у фахівцях Мінвузу України. Протягом багатьох років планування набору студентів різних спеціальностей здійснювалось Мінвузом з урахуванням рекомендацій, викладених у монографії «Экономико-статистический анализ и прогнозирование потребности народного хозяйства в специалистах» та інших науково-практичних працях, виданих наприкінці 1990-х років під керівництвом А. В. Головача.

Педагогічна діяльність[ред. | ред. код]

Під керівництвом Анатолія Варфоломійовича Головача підготовлено двадцять науковців вищого рівня. Учні Анатолія Варфоломійовича успішно працюють у вищих навчальних закладах, науково-дослідних інститутах, органах державного управління і передусім — у системі Держкомстату України.

Протягом тривалого часу А. В. Головач очолює роботу Спеціалізованої Вченої Ради Київського національного економічного університету та є членом Спеціалізованої Вченої Ради Київського національного торговельно-економічного університету.

Нагороди[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]