Горлиця велика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Горлиця велика
Orientalturtledove.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Голубоподібні (Columbiformes)
Родина: Голубові (Columbidae)
Рід: Горлиця (Streptopelia)
Вид: Горлиця велика
Біноміальна назва
Streptopelia orientalis
(Latham, 1790)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Streptopelia orientalis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Streptopelia orientalis
ITIS logo.svg ITIS: 177142
IUCN logo.svg МСОП: 22690439
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 36243
Fossilworks: 370660

Горлиця велика або Горлиця східна (Streptopelia orientalis) — птах родини голубових.

Поширення та місця існування[ред. | ред. код]

Цей птах мешкає в частині Сибіру і Центральної Азії, а зимує в Південно-Східній Азії. В Європі, вкрай рідкісний. Середовищем проживання є лісові галявини, часто для живлення залітають на скошені поля. Висотний діапазон розподілу від низовин до висот 4000 метрів над рівнем моря.

Морфологічні ознаки[ред. | ред. код]

Має довжину тіла від 30 до 35 см, а розмах крил 54-62 см. Дуже нагадує горлицю звичайну, проте на третину більша й важча. На шиї у дорослих особин розташовані чорні і білі смуги. Очі птахи світло-червоного кольору, а повіки темно-червоного, дзьоб коричневий, ноги з червоним відтінком. Обидві статі виглядають однаково.

Яйце Streptopelia orientalis

Поведінка[ред. | ред. код]

Живе поодинці, парами або в невеликих групах. Політ швидкий, прямолінійний. Основою харчування є насіння бур'янів, пшениці та інших злаків, різних деревних порід. Крім того, вони іноді їдять різні ягоди і молюсків. У пошуках їжі знаходиться в основному на землі. У північній частині ареалу є мігруючим. 3вуки: низькотональне і трохи хрипке «ху — гу — ху — гу — ху — гу», подібне до голосу голуба-синяка.

Відтворення[ред. | ред. код]

Репродуктивний період на півночі триває з травня по серпень, у південній Індії — з листопада по лютий. Гніздо будує на дереві або чагарнику, розташоване на гілках дерев, причому перевагу птах надає горизонтальним гілкам, оскільки на них можна зручно розташувати необхідну кількість будівельного матеріалу для житла. У місті кубло великої горлиці можна побачити на карнизах будинків, на горищах та під дахами людського житла. Гніздо, за формою практично плоске, горлиця велика будує невисоко над землею. Кладка складається з двох яєць невеликого розміру, вага яйця близько 9 г. Їх насиджують обоє батьків від 15 до 16 днів. Молоді птахи оперяються після 15 — 17 днів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • BirdLife International 2012. Streptopelia orientalis
  • Gerhard Rösler: Die Wildtauben der Erde – Freileben, Haltung und Zucht.
  • David Gibbs, Eustace Barnes und John Cox: Pigeons and Doves – A Guide to the Pigeons and Doves of the World. Pica Press, Sussex 2001