Давор Сламніг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Давор Сламніг (Davor Slamnig; *13 березня 1956, Загреб, СФРЮ, нині Хорватія) — хорватський письменник і музикант.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у Загребі в 1956 році. Здобував освіту в Загребі (філософський факультет Загребського університету), Блумінґтоні та Чикаго.

Давор Сламніг належить до покоління інтермедійного збагачення хорватської культури. Він був гітаристом рок-гурту, написав деякі з найпопулярніших хорватських рок-балад («Фріда»), є незалежним митцем, що останніми роками займається ринковими комунікаціями.

Літературна творчість: доробок і оцінки[ред. | ред. код]

Давор Сламніг — автор доволі компактного, але високо оціненого літературного доробку: двох збірок оповідань, написаних на початку 1980-х років — «Чудовисько» (Čudovište, 1980) і Qwertzu i Opš (1983), а також роману «Тепле повітря» (Topli zrak, 2002) і збірки оповідань «Картоплині родичі» (Krumpirova rodbina, 2005).

Ось як відомий хорватський літературознавець Влахо Богішич характеризує місце і дії Давора Сламінга в сучасному літературному процесі Хорватії (джерело: Нотатки про письменників // Хорватська Мозаїка. Сучасна [хорватська] проза., Х.: «ФОЛІО», 2006. — С. 304):

« Його [Давора Сламінга] перші короткі оповідання були зустрінуті як важлива наративна інновація не лише через використання досвіду коміксів та мультфільмів і міську інфантильність свого часу, але й завдяки вправності оповідача, його вмінню будувати діалог і плавно переходити від легковажного і тривіального до головної думки твору. Довгий п'ятнадцятирічний період, який він, за власним визнанням, присвятив праці над наступною книжкою знову нагадує про зрілість та завершеність «Чудовиська», в якому присутнє тверезе заперечення класики, після чого кожне нове оповідання читається з урахуванням переконливої дистанції, право на яку письменник віддавна виборов. «

Давор Сламніг є лауреатом престижної хорватської літературної премії Ранко Маринковича, його також нагороджували провідні хорватські друковані ЗМІ — перший приз (2002 за Topli zrak) газети Jutarnji list, приз (2006 за Kak smo postali Dalmatinci) і другий приз (2004, за Teletabisi) газети Večernji list.

Джерело та посилання[ред. | ред. код]

  • Нотатки про письменників // Хорватська Мозаїка. Сучасна [хорватська] проза., Х.: «ФОЛІО», 2006. — С. 303—304
  • www.slamnig.com [Архівовано 16 липня 2011 у Wayback Machine.]