Перейти до вмісту

Дахла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Місто
Дахла
الداخلة
Villa Cisneros
ⴻⴷⴷⴰⵅⵍⴰ
Ed-Dakhla

Координати 23°43′ пн. ш. 15°57′ зх. д.H G O

Країна Марокко/Сахарська Арабська Демократична Республіка
Вілаєт Ваді-ед-Дахаб-ель-Кувіра
Дата заснування 1502
Висота центру 10 м
Населення 58 104  
Міста-побратими Мінна, Крей, Тринідад, Кадіс, Турі
Часовий пояс UTC+0
Поштовий індекс 73000
GeoNames 2463447
OSM 3406822 ·R (Провінція Уед-Ед-Дахаб)
Офіційний сайт dakhla.net
Дахла. Карта розташування: Земля
Дахла
Дахла
Дахла (Земля)
Мапа

Да́хла (араб. الداخلة, дос.«Півострів[en]», locally [ˌəd.daːχlə] ( прослухати)) — місто в керованій Марокко частині Західної Сахари. Населення за даними перепису 2004 року становить 58 104 осіб[1]. Розташовується за 550 км на південь від Ель-Аюна, на вузькому півострові біля берега Атлантичного океану. Місто також є адміністративним центром регіону Ваді-ед-Дахаб-ель-Кувіра.

Історія

[ред. | ред. код]
Раннє іспанське тимчасове поселення в Півостріві Ріо-де-Оро[en] під час пошукових робіт під керівництвом Еміліо Бонеллі[en] (опубліковано в січні 1885 у La Ilustración Española y Americana[en]).
Форт у Вілья-Сіснерос в 1930

Дахла була заснована в 1502 році іспанськими колоністами під назвою Вілья-Сиснерос (ісп. Villa Cisneros). Протягом колоніального періоду іспанська влада зробила місто центром провінції Ріо-де-Оро, однією з двох провінцій Іспанської Сахари. Вони побудували військову фортецю і католицьку церкву, що стали місцевими пам'ятками. Під час іспанської громадянської війни в місті існувала в'язниця, одним із в'язнів якої був письменник Педро Гарсіа Кабрера.

Протягом 1960-х, за часів диктатури Франсиско Франко, у місті був побудований один з трьох аеропортів Західної Сахари — «Дахла». З 1975 по 1979 рік Дахла була центром мавританської провінції Тірис-ель-Гарбія. В даний час[коли?] контролюється владою Марокко.

Економіка

[ред. | ред. код]

Основою економіки міста є рибальство. Владою Марокко робляться певні зусилля для додання місту статусу туристичного центру. Цьому сприяє унікальна географія півострова, що захищає протяжну бухту від океанських хвиль, але не перешкоджає проникненню вітру, у результаті чого створюються сприятливі умови для заняття кайтсерфінгом і віндсерфінгом.

Клімат

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Western Sahara: largest cities and towns and statistics of their population. World Gazetteer (англ.). Архів оригіналу за 1 жовтня 2007. Процитовано 10 квітня 2019.