Двогранний кут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Двогранний кут

У геометрії двогранний, діедральний або торсійний кутгеометрична фігура, утворена двома півплощинами, обмеженими спільною прямою. Півплощини, які утворюють фігуру такого кута, називають гранями, а пряму, що їх обмежує, ребром. Для визначення його величини використовується кут, утворений двома напівпрямими, що виникають внаслідок перетину двох напівплощин третьою перпендикулярною до їх ребра площиною і називається лінійним кутом двогранного кута.

В аналітичній геометрії косинус двогранного кута дорівнює скалярному добутку нормалей до площин:

 \cos \varphi = \mathbf{n}_1 \cdot \mathbf{n}_2 .

У структурній хімії — кут між проекціями двох зв'язків, що відходять від сусідніх атомів, на площину перпендикулярну до зв'язку, що з'єднує сусідні атоми. Наприклад, у чотириатомній системі X–A–B–Y це кут між проекціями зв'язків X–A та B–Y на площині, перпендикулярній до зв'язку АВ. Використовується як геометричний дескриптор у молекулярному моделюванні. Синонім — торсійний кут.

Література[ред.ред. код]

  • Глосарій термінів з хімії // Й.Опейда, О.Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України, Донецький національний університет — Донецьк: «Вебер», 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0
  • The Dihedral Angle in Woodworking at Tips.FM
  • Analysis of the 5 Regular Polyhedra gives a step-by-step derivation of these exact values.
Сигма Це незавершена стаття з математики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.