Державна премія України імені Тараса Шевченка — лауреати 1994 року

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державні премії України імені Тараса Шевченка в галузі літератури, журналістики, мистецтва і архітектури 1994 року були присуджені Указом Президента України від 2 березня 1994 р. № 70 за поданням Комітету по Державних преміях України імені Т. Г. Шевченка. Цього року кількість премій була зменшена до десяти розміром десять млн карбованців кожна[1].

Список лауреатів[ред. | ред. код]

Галузь Лауреат Обґрунтування
Література Голобородько Василь Іванович — поетові за збірки поезій «Ікар на метеликових крилах», «Калина об Різдві».
Світличний Іван Олексійович — поет (посмертно) за збірку поезій, поетичних перекладів і літературно-критичних статей «Серце для куль і для рим»
Чендей Іван Михайлович — письменник за книжку «Калина під снігом», повість «Іван».
Журналістика і публіцистика Світлична Надія Олексіївна — журналістка (США) за активну журналістську і публіцистичну діяльність останніх років.
Роберт Конквест — науковець, громадянин США за книжку «Жнива скорботи»
Рахманний (Олійник) Роман — публіцист, громадянин Канади за тритомну збірку «Україна атомного віку».
Теорія та історія літератури Большаков Леонід Наумович — літературознавець, громадянин Російської Федерації за документальну трилогію «Літа невольничі» («Быль о Тарасе»).
Овсійчук Володимир Антонович — мистецтвознавець за монографії «Українське мистецтво другої половини XVI — першої половини XVII ст.», «Майстри українського бароко».
Образотворче мистецтво Антонюк Андрій Данилович — художник за серію картин останніх років: «Митрополит Іларіон», «Феофан Прокопович», «В казематі (Т. Шевченко)», «Учителю, хто ми?», «Поклоніння землі та водам», «Богопільська Мадонна», «Розмова з Всесвітом», «Сурми глас. Пересторога»
Герц Юрій Дмитрович — художник за серію картин «Барвиста Верховина».
Зарецький Віктор Іванович — художник (посмертно) за картини останніх років: «Солдатка», «Літо», «Дерево (Витоки мистецтва)», «Ой, кум до куми залицявся», «Весняні клопоти»
Музика Івасюк Володимир Михайлович — композитор (посмертно) за видатний внесок у розвиток українського національного музичного мистецтва.
Концертно-виконавська діяльність Зінкевич Василь Іванович — артист за концертні програми останніх років.
За кращий твір літератури і мистецтва для дітей та юнацтва Апанович Олена Михайлівна — письменниця за книжку «Гетьмани України і кошові отамани Запорозької Січі».
Лупій Олесь Васильович — письменник за роман «Падіння давньої столиці», повість «Гетьманська булава».

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указ Президента України від 2 березня 1994р. № 70 Про присудження Державної премії України імені Тараса Шевченка. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Архів оригіналу за 22 лютого 2020. Процитовано 21.02.2020. 

Джерела[ред. | ред. код]