Державна премія УРСР імені Тараса Шевченка — лауреати 1989 року

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державні премії УРСР імені Тараса Шевченка в галузі літератури, журналістики, мистецтва і архітектури 1989 року були присуджені спільною Постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Ук­раїнської РСР № 64 від 27 лютого 1989 р. за поданням Комітету по Державних преміях Української РСР імені Т. Г. Шевченка[1].

Список лауреатів

[ред. | ред. код]
Галузь Лауреат Обґрунтування
Література Тютюнник Григір Михайлович (посмертно) за «Твори» у двох томах.
Теорія та історія літератури Гончар Іван Макарович за багаторічну творчу і дослід­ницьку роботу по збиранню та популяризації народного мистецтва.
Сікорський Михайло Іванович за створення Переяслав-Хмельницького історико-культурного заповідника та багаторічну діяльність по збиранню і популяризації духовної спадщини народу.
Образотворче мистецтво Івахненко Олександр Іванович за ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка.
Музика Дичко Леся Василівна за ораторії «І нарекоша ім'я Київ» (друга редакція), «Індія—Лакшмі», кантату «У Києві зорі».
Оперно-театральне мистецтво Кочерга Анатолій Іванович за створення партій в операх «Борис Годунов» М. Мусоргського, «Дон Карлос» Дж. Верді, «Милана» Г. Майбороди в Державному академічному театрі опери і балету УРСР імені Т. Г. Шевченка.
Концертно-виконавська діяльність Крюкова Ніла Валеріївна за концертні програми 1985—1988 років.
Кінематографія Автори сценарію:
Мужук Леонід Петрович
Салганик Хем Єлізарович
Режисер:
Кобрин Ігор Дмитрович
Оператор:
Бордаков Юрій Вікторович
за кінотрилогію «Чорнобиль: Два кольори часу» студії «Укртелефільм».
За кращий твір літератури і мистецтва для дітей та юнацтва Народна самодіяльна хорова капела хлопчиків та юнаків — «Дударик» Львівського обласного Будинку учителя (художній ке­івник М. Л. Кацал) за концертні програми останніх років.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Постанова від 27 лютого 1989 р. № 64 Про присудження Державних премій УРСР імені Т. Г. Шевченка. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Архів оригіналу за 19 лютого 2020. Процитовано 19.02.2020.

Джерела

[ред. | ред. код]