Державна премія УРСР імені Тараса Шевченка — лауреати 1988 року

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державні премії УРСР імені Тараса Шевченка в галузі літератури, журналістики, мистецтва і архітектури 1988 року були присуджені спільною Постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Ук­раїнської РСР № 55 від 1 березня 1988 р. за поданням Комітету по Державних преміях Української РСР імені Т. Г. Шевченка[1].

Список лауреатів[ред. | ред. код]

Галузь Лауреат Обґрунтування
Література Шевчук Валерій Олександрович за роман-триптих «Три листки за вікном».
Теорія та історія літератури Керівник роботи:
Дзеверін Ігор Олександрович
Наукові редактори та упорядники:
Бернштейн Михайло Давидович
Вишневська Надія Олександрівна
Деркач Борис Андрійович
Засенко Олексій Єлисейович
Мишанич Олекса Васильович
Погребенник Федір Петрович
Яценко Михайло Трохимович
за розробку наукових принципів, упорядкування, підготовку текстів, зібрання творів І. Я. Франка у п'ятдесяти томах та комен­тарі.
Образотворче мистецтво Стороженко Микола Андрійович за ілюстрації до книжок «Фата Моргана», «Іванко та Чугайстер» М. Коцюбинського, «Серед степів. День на пастівнику» Панаса Мирного, «Сонети» І. Франка, «Українські народні казки», «Болгарські народні казки».
Оперне мистецтво і концертно-виконавська діяльність Матвієнко Ніна Митрофанівна за концертно-виконавську ді­яльність 1985—1987 років.
Стеф'юк Марія Юріївна за створення головних партій в опе­рах «Царева наречена» М. Римського-Корсакова, «Ріголетто» й «Травіата» Дж. Верді, «Ярослав Мудрий» Г. Майбороди і концертно-вико­навську діяльність 1985—1987 років.
Кінематографія Миколайчук Іван Васильович — кіноактор, режисер, постановник, кінодраматург (посмертно) за створення різ­нопланових національних образів у фільмах «Сон», «Тіні забутих предків», «Бур'ян», «Комісари», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон XX», «Така пізня, така тепла осінь».
За кращий твір літератури і мистецтва для дітей та юнацтва Дахно Володимир Авксентійович — режисер–постановник
Кірич Едуард Ілліч — художник-постановник
Гаврилов Анатолій Михайлович — кінооператор
за цикл мультиплікаційних фільмів про пригоди запорозьких козаків, створений на Київ­ській кіностудії науково-популярних фільмів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Постанова від 1 березня 1988 р. № 55 Про присудження Державних премій УРСР імені Т. Г. Шевченка. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Процитовано 16.02.2020. 

Джерела[ред. | ред. код]