Дефібрилятор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Defibrillator (UOMZ).jpg
A circuit diagram showing the simplest (non-electronically controlled) defibrillator design, depending on the inductor (damping), producing a Lown, Edmark or Gurvich Waveform

Дефібриля́тор (англ. defibrillator) — прилад, призначений для ліквідації порушення серцевої діяльності (фібриляції) шляхом впливу на серце електричного імпульсу.

Дефібрилятор — невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги при раптовому важкому порушенні ритму серця та фібриляції шлуночків. У випадках, коли між життям і смертю всього лише п'ять хвилин, врятувати людину за допомогою цього апарату може будь-хто — не обов'язково лікар, необхідно пам'ятати лише про безпеку.

Дефібриляція — ефективний спосіб виведення зі стану фібриляції, який полягає у впливі на серце поодиноким короткочасним (0,01 сек) електричним імпульсом. При нерозкритій грудній клітці використовують напругу від 4000 до 7000 вольт. Сама ж фібриляція серця — стан, при якому окремі групи м'язових волокон серцевого м'яза скорочуються розрізнено і нескоординовано. Серце, як наслідок, втрачає здатність здійснювати узгоджені скорочення, що призводить до неефективної роботи цього органу. Мимовільно зі стану фібриляції серце вийти не може.

Виробники дефібриляторів[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

На туристичних картах князівства Монако, відмічені суспільні вуличні стаціонарні дефібрилятори, які розміщені прямо на вулицях та доступні безкоштовно для надання медичної допомоги.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Питання про кардіологічну безпеку України — про Автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД).
  2. Автоматичний дефібрилятор[недоступне посилання з липня 2019]
  3. Вартість життя в Україні ще не визначена. Хто дасть більше?[недоступне посилання з липня 2019]