Джеймс Розенау

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джеймс Розенау
Народився 25 листопада 1924(1924-11-25)
Філадельфія, Пенсильванія, США
Помер 9 вересня 2011(2011-09-09) (86 років)
Луїсвіл, Колорадо, США
інсульт
Громадянство Flag of the United States.svg США
Національність американець
Проживання Філадельфія, Нью-Йорк,
Діяльність політолог, політик, громадський діяч
Відомий політологія
Alma mater Університет Джонса Гопкінса
Заклад Університет Південної Каліфорнії
Партія Демократична партія США
Дружина Norah McCarthy
Діти Margaret Rosenau (дочка)
Нагороди

Джеймс Розенау (англ. James N. Rosenau) (25 листопада 1924 – 9 вересня 2011)- представник американської політичної науки який спеціалізувався на дослідженні глобальної політики зокрема - міжнародних відносин. Засновник досліджень зовнішньої політики і глобалізації у США

Біографія[ред.ред. код]

Народився у Філадельфії в сім'ї успішного брокера з Волл-стріт. 1929 р. разом з батьками переїхав у Нью-Йорк. Під час ІІ-ї Світової війни - в Англії - служив криптографом в попередниці ЦРУ - ОСС (Office of Strategic Services intelligence agency). 1946 р. - закінчив Бард коледж в Аннандейлі на Гудзоні (Bard College in Annandale-on-Hudson, N.Y.).

Наукова кар'єра[ред.ред. код]

За пропозицією Елеонори Рузвельт (Eleanor Roosevelt) редагував І-й том особистих листів Ф. Рузвельта написаних останнім під час перебування на посаді президента США. Отримав диплом магістра в школі поглиблених міжнародних досліджень ім. Дж. Гопкінса (the Johns Hopkins School of Advanced International Studies). Отримав диплом кандидата політичних наук в Університеті Принстона. 1973 р. - почав працювати в Школі міжнародних відносин коледжу Дорнсейф університету Східної Каліфорнії (USC Dornsife) З 1976 по 1979 рр. - директор Школи міжнародних відносин коледжу. З 1984-го по 1985-й рр. - Президент Американської асоціації міжнародних досліджень. З 1992-го по 2009-й - професор Школи міжнародних відносин ім. Елліота (Elliott School of International Affairs) університету ім. Джорджа Вашингтона (the George Washington University) в окрузі Колумбія.

Наукові зацікавлення[ред.ред. код]

Наукова і викладацька діяльність Дж. Розенау були зосереджені на аналізі та висвітленні динаміки глобальної політики і зв'язку курсів внутрішньої та зовнішньої політик держави.

Праці[ред.ред. код]

Автор численних наукових статей і більш ніж 40 монографій. Серед останніх - трилогія про Турбулентність у Світовій політиціː

Дж. Розенау був серед перших науковців - представників соціально-гуманітарних наук які сприймали комплексність науки міждисциплінарну систему аналізу закорінену як в точних науках так і в політичній науці зокрема - в теорії міжнародних відносин.

У 2005 р. (листопад-грудень) американський часопис Зовнішня політика (Foreign Policy) відніс Дж. Розенау до числа найбільш впливових дослідників міжнародних відносин.

Переклад[ред.ред. код]

стаття є перекладом з англомовного і російськомовного варіантів Вікіпедії.

Американські науковці [Американські дослідники політичної науки] [Американські дослідники глобальної політики] [Американські дослідники міжнародних відносин] [Політична наука] [Глобальна політика] [Теорія міжнародних відносин] [Американські науковці]