Джек-стрибунець

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джек-стрибунець
Два хлопці грають Джеком-стрибунцем, зображення 1863
Джек-стрибунець за Полем Гаварні.

Джек-стрибунець це дитяча іграшка яка складається з коробки з ручкою.[1] Під час обертання ручки, грає музика, часто "Pop Goes the Weasel". Наприкінці мелодії вискакує "сюрприз":[2] відкидається кришка і фігура, зазвичай клоун або блазень, вискакує з коробки. Деякі коробки відкриваються у довільний час при обертанні ручки, що робить переляк більш несподіваним. У багатьох з тих, що використовують мелодію "Pop Goes the Weasel" кришка відкривається на слові "pop" якщо підставити слова у мелодію.

Походження[ред. | ред. код]

Свій початок іграшка Джек-стрибунець бере від розповідей про англійського прелата сера Джона Шорна, який мешкав у 14-му столітті,[3] якого зазвичай зображують з чоботом у якому сидить диявол. Згідно розповідям, одного разу він зловив диявола у чобіт щоб врятувати селище Північний Марстон у Бакінгемширі. У Франції Джека-стрибунця називають "diable en boîte" (букв. "диявол з пляшки").

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sobey, Ed; Sobey, Woody (2008), The Way Toys Work: The Science Behind the Magic 8 Ball, Etch a Sketch, Boomerang, and More, Chicago Review Press, p. 71, ISBN 1613743092. 
  2. Hayes, Justin Cord (2012), The Unexpected Evolution of Language: Discover the Surprising Etymology of Everyday Words, Adams Media, p. 106, ISBN 1440542791. 
  3. Vince, John (2008), Discovering Saints in Britain (3rd ed.