Дзензерський Віктор Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Віктор Олександрович Дзензерський
Дзензерский Виктор Александрович.jpg
Народився 20 серпня 1944(1944-08-20) (75 років)
Кельменці, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Alma mater Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Науковий ступінь доктор технічних наук
Діти син Денис
Нагороди
Герой України (орден Держави)
Орден «За заслуги» І ступеня
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Державна премія України в галузі науки і техніки
Особ. сторінка westa.com.ua

Дзензерський Віктор Олександрович (* 20 серпня 1944, Кельменці Чернівецької області) — директор Інституту транспортних систем і технологій Національної академії наук України, президент Міжнародної науково-промислової корпорації «ВЕСТА», доктор технічних наук, професор. Герой України.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 20 серпня 1944 року в селі Кельменці Чернівецької області.

В 1965 році закінчив фізико-математичний факультет Чернівецького державного університету за спеціальністю «Металофізика». В 1975 році захистив кандидатську дисертацію «Визначення складу метастабільних фаз бінарних сплавів на основі свинцю», а в 1998 році — докторську дисертацію «Науково-технічні основи створення високошвидкісного наземного транспорту з використанням електродинамічної левітації».

Свою трудову діяльність Дзензерський почав у 1967 році в системі Національної академії наук, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до директора Інституту транспортних систем і технологій НАН України (ІТСТ НАН України), який був створений за його ініціативою. Одним з основних наукових напрямків діяльності Інституту, очолюваного В. А. Дзензерський, є розробка автономних хімічних джерел струму - акумуляторів.

Має понад 300 наукових праць і винаходів, захищених 49 авторськими свідоцтвами і 91 патентів України та Російської Федерації, з яких більше 50 патентів пов'язані з розробкою конструкцій і технологій виробництва свинцево-кислотних акумуляторних батарей.

В. А. Дзензерський є основним натхненником і організатором створення в Україні нової галузі промисловості — виробництва та утилізації свинцево-кислотних акумуляторних батарей. Під керівництвом В. А. Дзензерського науково-виробничими колективами було спроектовано і побудовано без залучення бюджетних коштів 7 заводів в Україні і 2 в Росії.

Нагороди[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]