Дзеркало (театр, Хмельницький)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дзеркало
Фотографія до вистави «Вражена Тетяна»
Фотографія до вистави «Вражена Тетяна»
Фотографія до вистави «Вражена Тетяна»

Країна Україна Україна
Місто
Відкрито 1953
Ідентифікатори і посилання

Народний аматорський молодіжний театр «Дзеркало» — театр у місті Хмельницькому, створений 1953 року.

Історія[ред. | ред. код]

Театр був створений в Хмельницькому у 1953 р. при міському будинку культури. Одним із засновників був досвідчений режисер Валентин Богословський. Пізніше режисерами колективу були: О. Волошенюк, В.Павловський, В. Паляниця, П.Пацай. У цей період були поставленні яскраві вистави: драма — сповідь «Поріг» О. Дударева, сатирична казка «До третіх півнів» В. Шукшина, трагедія «Антигона» та «Медея» Ж.Ануйя, водевіль «По ревізії» М. Кропивницького, «Сотников» В. Бикова, «Скамейка» О. Гельмана, «Провінційні анекдоти» О. Вампілова та інші чудові твори. За активну громадську роботу та високий ідейний рівень вистав у 1964 р. постановою Колегії Міністерства культури УРСР колективу присвоєно звання «народний аматорський».

Сучасність[ред. | ред. код]

З 2000 р. режисером театру стає лауреат премії ім. Б. Хмельницького — Іван Леонідович Кропліс. Репертуар колективу, завдячуючи керівникові, збагатився п'єсами українських та зарубіжних драматургів, а саме: «Дуель» М. Байджиєва, «Я завжди посміхаюся» Я. Сегеля, «Гамлет» В.Шекспіра, «Спитай колись у трав» Я. Стельмаха, «Іркутська історія» О. Арбузова, «Валентин і Валентина» М. Рощина, «Священні чудовиська» Ж. Кокто, «Цей дивний світ театру» М. Міттуа, «Кохай мене і більше нікого», «Пастка» Р. Тома, «Покоївки» Ж. Жене, «Шантрапа» П. Саксаганського, соціальна вистава «Повір у себе», яскраві уривки з життя одеситів «Ритми наших сердець». За 60 років творчого шляху, на сцені театру відбулося близько 65 прем'єр за творами українських та зарубіжних класиків, сучасних вітчизняних та зарубіжних авторів; здійснено близько 50 театральних вечорів, дитячих ранків, новорічно — різдвяних заходів; колектив брав участь у телевізійних проектах. Більше 700 учасників займалися в театрі, а одні з найкращих стали студентами театральних вищів, інші — працювали у професійних колективах України та Росії. Театральна трупа постійно поповнюється талановитою молоддю, яка проходить суворий відбір. Основною метою колективу — є виховання в людях моральних, загальнолюдських цінностей засобами театрального мистецтва. Народний театр «Дзеркало» — бажаний гість на усіх заходах, які відбуваються в місті та за його межами. Фестивальна географія виступів театру надзвичайна широка.

Майбутнє[ред. | ред. код]

З квітня 2014 року театр очолив режисер Дмитро Гусаков. Наразі колектив має бажання радувати своїм мистецтвом не тільки українського глядача, але й намагається розширити творчу біографію театру інтегрувавшись в європейський театральний процес.

З «новим» театральним режисером були реалізовані вистави:

Посилання[ред. | ред. код]