Енциклопедія для фахівців соціальної сфери

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Енциклопедія для фахівців соціальної сфери»
Автор За редакцією Ірини Дмитрівни Звєрєвої
Країна Україна
Мова українська
Тема соціальна робота
Видавництво «Універсум» (Сімферополь)
Видано 2012
Сторінок 535
ISBN ISBN 966-8048-55-5

«Енциклопедія для фахівців соціальної сфери» — перше найповніше довідкове видання українською мовою, в якому викладені основи соціальної роботи та соціальної педагогіки, термінологія, систематизовані напрямки, зміст і технології практичної діяльності в цій сфері. Упорядниця та авторка ключових статей — доктор педагогічних наук, професор І. Д. Звєрєва, загалом авторський колектив складали півсотні експертів у соціальній сфері. Енциклопедія видана 2012 року в Сімферополі. Рекомендована Міністерством освіти і науки.

Історія створення[ред. | ред. код]

Соціальна робота в світі має численні аналоги цьому виданню. Найавторитетнішим можна вважати британську Encyclopedia of Social Work, що публікується Національною асоціацією соціальних працівників і Оксфордським Університетом, вперше з’явилась 1930 року та витримала 20 перевидань.

В Україні, де лише в роки незалежності виникла відповідна дисципліна та професія, подібне видання з’явилося вперше. До нього уявлення про систему категорій соціальної роботи з наступних джерел: Словник-довідник соціального працівника (Кизименко Л.Д., Бєдна Л.М., Львів, 2000), глосарії в підручниках і визначення термінів в нормативних документах.

Ініціювали та підтримали видання Енциклопедії для фахівців соціальної сфери МОН, Інститут проблем виховання НАПН України, Науково-дослідний центр проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи НАПН і Луганського Університету ім. Шевченка, Українська асоціація соціальних педагогів та спеціалістів із соціальної роботи, ВБО Український фонд «Благополуччя дітей».

Авторський колектив[ред. | ред. код]

До створення довідкового видання долучився великий колектив. Серед відомих прізвищ: професор І. Д. Звєрєва — визнана класик у галузі соціальної роботи, перша доктор наук у цій галузі, Заслужений працівник соціальної сфери України[1]; професор І. Д. Бех — дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, директор Інституту проблем виховання АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України; Г. В. Гулевська-Черниш — відома громадська діячка, директор Українського форуму благодійників та інші. Всього 53 науковця, викладачі провідних вишів, представники ключових НУО, службовці МінСоцПолітики.

Одна з презентацій книги відбулась на Міжнародній конференції «Якість та доступність послуг для дітей і сімей: міжнародні стандарти та досвід України» 4 січня 2013 в Києві.

Структура Енциклопедії[ред. | ред. код]

Перше видання 2012 року містить більш як двісті статей, згрупованих у вісім розділів:

  1. Теоретико-методологічні основи соціальної/соціально-педагогічної роботи
  2. Зміст і напрями
  3. Соціальна політика
  4. Правові основи
  5. Психологічні основи
  6. Соціокультурні основи
  7. Соціальні інститути та інституції
  8. Технології та інновації

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]