Еш Кетчум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Персонаж мультфільму
Ash anime.png
Еш Кетчум
Вік 10 років (у першій серії "Найкращих побажань")
Стать чоловіча
Колір волосся
Робота
Родичі Делія Кетчум (мати)
Вперше з'явився Pokemon Red і Blue (гра) Серія 1: "Покемон! Я вибираю тебе!"
Озвучення Ріка Мацумото

Еш Кетчум — головний герой аніме-серіала «Покемон». Його мрія — стати найкращим тренером покемонів.. Його прізвище — Кетчум походить від слогана серіалу «Gotta Catch 'Em All» (Спіймати їх всіх). У японської версії серіалу його звуть Сатосі — він названий на честь творця Покемонів Сатосі Тадзірі.

Початок подорожі[ред.ред. код]

Коли Ешу виповнюється 10 років, він отримує право тренувати покемонів. У його рідному місті Алабастія (Паллет) Професор Оук дає одного покемона з трьох на вибір — Чармандера, Сквіртла або Бульбасавра. Але Еш проспав роздачу початкових покемонів тренерам. У лабораторії він зустрічає Гарі Оука, онука професора, який є головним суперником Еша в сезонах 1-5. Врешті-решт, коли Еш добирається до лабораторії, виявляється, що покемонів у професора не залишилося. Щоб не засмучувати його, Оук дає Ешу найбуйнішого покемона в його лабораторії — Пікачу.

Спочатку Пікачу його ненавидить і не слухається наказів Еша. Він не хоче повертатися в покеболл. Намагаючись спіймати покемонів без його допомоги, Еш зрештою наривається на зграю диких Спіроу — агресивних покемонів-птахів. Еш і Пікачу змушені тікати. Зрештою, Спіроу заганяють їх у глухий кут — Еш з Пікачу стрибають з водоспаду. Їх виловлює Місті, рибалити на березі річки. У спробі врятувати Пікачу Еш викрадає її велосипед.

Еш їде в місто Вертанію, де є Центр Покемонів — там можуть вилікувати заклювали Спіроу Пікачу. Починається гроза. Еш, невдало з'їхавши з гірки, падає з велосипеда і упускає Пікачу. Коли Спіроу наближаються, Еш просить Пікачу зайти в покеболл, щоб він зміг вижити. Еш загороджує Пікачу живим щитом від Спіроу. Пікачу здивований самовідданістю Еша і використовує «Удар Блискавки», розігнавши цим Спіроу і розплавивши велосипед Місті. Однак атака забрала в нього багато сил. Еш з Пікачу бачать гігантського райдужного покемона-птицю Хо-оха. Пізніше в серіалі з'ясується, що він є тільки по-справжньому талановитим тренерам покемонів.

Діставшись до Вертаніі, Пікачу залишається в Центрі Покемонів, де його лікує Сестра Джой. Тут же його досягає Місті — вона хоче, щоб він заплатив за поламаний велосипед. Але тут до Центру вривається Команда R — Джессі, Джеймс та Мяут. Вони хотіли викрасти всіх, особливо рідкісних, покемонів. Еш і Пікачу зупиняють їх — Пікачу відсилає Команду R ударом блискавки у вільний політ. З тих пір Команда R полює за Ешем та Пікачу протягом всього серіалу, сподіваючись, що їх бос за це винагородить, і кожного разу терплячи невдачі.

Подорож по Канто[ред.ред. код]

Еш та Місті йдуть через Вертанскій ліс, де Еш ловить Катерпі та Піджіотто. Місті з Ешем постійно сваряться, одна з причин в тому, що Катерпі — комаха, а Місті не виносить комах. Тут же Катерпі еволюціонував спочатку в метаподіїа, а потім і в Баттерфрі.

Минаючи Вертанскій ліс, Еш йде в Пьютер, де хоче битися з тутешнім Лідер стадіону — Броком, тренирующим кам'яних покемонів.

Файл:Pikachu vs Onix.PNG
Пікачу бореться з Оніксом

Брок виставляє Онікса, а Еш — Пікачу. Еш програє, бо електричні атаки Пікачу не діють на Онікса, тому що Онікс є покемоном не тільки кам'яного, але і земляного типу. Після програшу до Ешу підходить незнайомець, який говорить йому, що Брок міг би більше, якби не багато молодших братів та сестер. Він повинен про них піклуватися, тому що їх батько пішов у подорож тренувати покемонів. Також він пропонує Ешу посилити Пікачу на гідроелектростанції.

Після цього Еш повертається на стадіон до Брока. Після гідроелектростанції удари блискавки Пікачу стали сильнішими та підпалили вогонь в залі. Протипожежна сигналізація початку його гасити. Онікс слабшає — кам'яні й земляні покемони слабшають від води. До того ж, вода проводить електрику, і Онікс переможений. Еш отримує Кам'яний значок — його перший суттєвий крок у Лігу Покемонів. Раптово оголошується незнайомець — з'ясовується, що він і є батько Брока. Брок, залишивши батькові стадіон і братів із сестрами, йде з Ешем.

Пройшовши через Місячну Гору, Еш, Місті та Брок доходять до Церуліна. Місті не хоче повертатися в місто і тікає. Брок вирішив роздивитися і на час відокремився від Еша. Еш йде на стадіон Церуліна. Тут його зустрічають три сестри Дейзі, Віолет та Лілі (лідери стадіону) і хочуть вже віддати Ешу Каскадний значок, але тут з'являється Місті і каже, що є четвертою сестрою і не дасть Ешу значок, поки він її не переможе. Еш її перемагає та завойовує Каскадний значок.

Після Ліги Індіго[ред.ред. код]

Увійшовши в ТОП 16, в Лізі Еш з друзями вирушив на Помаранчеві острови. Професор Оук попросив їх забрати у професора Айві і привезти дивний покеболл, потім його почали називати GS-бол. По прибуттю на місце вони забрали покеболл, але там залишився Брок. У 86 серії до Ешу та Місті приєднується молодий спостерігач покемонів Трейсі. Еш ловить Лапраса. Так само Еш дізнається про турнір, що проводиться на Помаранчевих островах. Щоб брати участь у фінальній битві, він повинен був перемогти чотирьох тренерів: Сіссі, Денні, Руді та Луана.

Бої на островах проходять в незвичайній формі, це щось на зразок змагання на найкращого. Це — не лише бої. Покемони змагаються в силі та спритності в різних дисциплінах (щось подібне до спорту).

Першим суперником Еша була Сіссі і її Сідра та Бластойз. Проти них він виставив Сквіртла та Лапраса. Еш здобув перемогу і завоював значок Коралове око.

Другим супротивником був Денні і його покемони: Нідоквін, Скайтер, мачок, Джеодуд та Електрод. Еш навіть не підозрював, що Денні — лідер стадіону. У цьому змагання Ешу треба було забратися на високу гору, побудувати крижану човен і спуститися вниз по схилу. І з цим змаганням Еш впорався завдяки Лапрасу, Пікачу, Бульбазавру, Чарізарду і Сквіртлу. І він завоював Рубіновий значок.

Далі Еш відправився за Спіральним значком. Йому протистояв Руді і його команда Екзегутор, Електобазз та Стармі. Проти них Еш виставив Пікачу, Бульбазавра та Сквіртла. І з цим змаганням він впорався.

Остання битва була за Нефритовий значок. Еш бився з Луаном в подвійній битві проти Алаказама та Маровака, він виставив Чарізарда та Пікачу. Хоч така битва була в новинку для Еша, він впорався і виграв цей значок.

Після завоювання всіх значків Еш, Місті та Трейсі вирушили на острів помелло, щоб битися з Дрейком. У фіналі він бився з Дрейком — найсильнішим тренером на Помаранчевих островах. У повній битві 6 на 6 Еш використовував Пікачу, Сквіртла, Бульбазавра, Лапраса, Тороса та Чарізарда проти покемонів Дрейка: Дітто, Онікс, Генгар, Венозавр, Електобазз та Драгон. Еш все-таки здобув перемогу. І був внесений у Зал Слави Помаранчевих островів.

Подорож в Джото[ред.ред. код]

Еш, Місті, Трейсі повернулися в Паллет таун, щоб віддати GS-Ball професору Оуку і там їх чекав сюрприз. Брок повернувся назад, щось сталося у нього з професором Айві, але ніхто нічого не знає. Провівши кілька днів у Палети, Оук повідомив, що не знає що це за покебол і попросив їх віднести його до Курта, майстру покеболов. Він живе в регіоні Джото, а це означає, що буде новий подорож і багато нових покемонів. Трейсі залишився з професором Оуком, щоб йому допомагати, а Брок знову пішов з Місті та Ешем. По прибуттю в Джото Еш і компанія відвідують професора Елма, від нього вони дізнаються про 3-х нових покемонів, яких дають початківцям покетренерам. Трав'яний покемон — Чікоріта, водяний — Тотодайл і вогненний — Сіндаквіл.

У «Новому поколінні»[ред.ред. код]

У «алмазів і перлів»[ред.ред. код]

Після перемоги в Бойовому рубежі, Еш вирушає в регіон Сінно, щоб зловити нових покемонів і взяти участь в Лізі. З собою він узяв тільки Пікачу та Ейпома. Однак, поки Еш плив на кораблі в Сінно, Команда R викрала Пікачу, а Еш і Ейпомом кинулися шукати їх. Еш знаходить Брока і ловить Старли. А потім вони вперше зустрічають Доун, яка знайшла Пікачу. Значно пізніше Еш знайомиться з Полом, тренером покемонів, і той викликає Еша на бій.

Значки, які у нього є[ред.ред. код]

Канто[ред.ред. код]

 • Кам'яний — компанія виграла у Брока (місто Пьютер)
 • Каскадний — компанія виграла у Місті (місто Церулін)
 • Громової — компанія виграла у Сержа (місто Вермілліон)
 • Золотий — компанія виграла у Сабріни (місто Шафран)
 • Райдужний — компанія виграла у Еріки (місто Селадон)
 • Серця — компанія виграла у Когі (місто Фуксія)
 • Вулканічний — компанія виграла у Блейна (місто Сіннабар)
 • Земляний — компанія виграла в Джованні (якщо бути точним, то самого тренера на момент битви за значок на стадіоні не було, його замінювали його підлеглі: Джессі і Джеймс) (місто Вірідіан)

Помаранчеві острова[ред.ред. код]

 • Коралове Око — компанія виграла у Ціссі (острів Міка)
 • Водяний Рубін — компанія виграла у Данні (Центральний острів)
 • Гостра Раковина — компанія виграла у Руді (острів Травіта)
 • Нефритова Зірка — компанія виграла у Луани (острів Камкват)

Джото[ред.ред. код]

 • Зефірний — компанія виграла у Фалкнера (місто Вайлет)
 • Вулика — компанія виграла у Багсі (місто Азалія)
 • Простий — компанія виграла у Уїтні (місто Голдерод)
 • Туманний — компанія виграла у Морті (місто Акротік)
 • Штормовий — компанія виграла у Чака (місто Ціанвуд)
 • Мінеральний — компанія виграла у Жасмін (місто Олавайн)
 • Крижаний — компанія виграла у Прайса (місто Махагані)
 • Висхідний — компанія виграла у Клер (місто Блекторн)

Хоен[ред.ред. код]

 • Кам'яний — компанія виграла у Роксанна (місто Растборо)
 • Ударний — компанія виграла у Броулі (місто Дьюфорд)
 • Динамічний — компанія виграла у Вотсона (місто Маувіль)
 • Тепловий — компанія виграла у Фланнері (місто Лаварідж)
 • Балансу — компанія виграла у Нормана (місто Петалбург)
 • Погодний — компанія виграла у Вінони (місто Фортрей)
 • Пам'яті — компанія виграла у Тейта і Лізи (місто Моссдіп)
 • Дощовий — компанія виграла у Хуана (місто Сотополіс)

Символи Бойового Межі[ред.ред. код]

 • Символ Знання — компанія виграла у Ноланда
 • Символ Сили — компанія виграла у Грети
 • Символ Тактики — компанія виграла у Такера
 • Символ Удачі — компанія виграла у Люсі
 • Символ Духа — компанія виграла у Спенсера
 • Символ Здібностей — компанія виграла у Анабель
 • Символ Хоробрості — компанія виграла у Брендона

Сінно[ред.ред. код]

 • Вугільний — компанія виграла у Роарка (місто Оребург)
 • Лісовий — виграний У гарденії (місто етерніт)
 • Цегляний — компанія виграла у Мейлін (місто Вейлстоун)
 • Болотний — компанія виграла у Вейк (місто Пасторія)
 • Реліктовий — компанія виграла у Фантіни (місто Хартхоум)
 • Шахтові — компанія виграла у Байрона (місто Кеналайв)
 • Льодовиковий — компанія виграла у Кендайс (місто Сноупоінт)
 • Сигнальний — компанія виграла у Волкнера (місто Саннішор)

Юнова[ред.ред. код]

 • Потрійний — компанія виграла у Пода, Корна і Дент (місто Саньо)
 • Початковий — компанія виграла у Арое (місто Шиппа)

Покемони, які у нього є[ред.ред. код]

Покемони у професора Оука[ред.ред. код]

 • Бульбазаур — спійманий в 10 серії. Протягом подорожі з Ешем показав себе як сильний і трохи впертий покемоном. добре бився в лізі індиго і в Помаранчевих островах. Відмовився від еволюції в Айвізаура в 51 серії. Після затримання трав'яний альтернативи — Чікоріти, Еш вже рідше посилав його на битви. У 227 серії залишився у професора Оука стежити за порядком у лабораторії. У 270 серії брав участь у другому поєдинку лігії Джото, проти суперника Еша на ім'я Джексон, убивши наповал його покемоном (Джексона) Магнетон та Мегеніума (останнього вдалося перемогти в нереальною сутичці, тим більше напередодні Мегеніум та Бульбазаур не поділивши яблуко влаштували битву в парку, до щастя вчасно все обійшлося. Тим не менше на полі бій велося з-за всіх сил, що й призвело до нічийного результату між Ешем та Джексоном). Також Бульбазаур прініает участь в останній битві за сьомий символ Бойового кордону в 465 і 466 серії 9 сезону.
 • Крабби-->Кінглер — спійманий в 13 серії. Практично весь час проводить в лабораторії професора Оука. У 75 і 76 серії Брав участь в лізі Індиго, і перший переміг усіх суперників чудового Менді — Екзегутора, сидр і Голбата в водному стадіоні. Після нерівній битві з Екзегутором еволюціонував в Кінглера. У крижаному стадіоні бився проти Клойстера і Арканайна (програть останньому). Брав участь у битві проти Місті в 5 сезоні але програв її Псідаку, схопивши неакуратно за голову. Не зміг брати участь в ліги Джото через травму, отриману від вибуху Волторбов (269 серія).
 • Мак — спійманий в 30 серії. Через запах відразу ж був переданий в лабораторію професора Оука, де і проводив весь час. Яскраво висловлював свою любов до професора, просто накидаючи на нього. Брав участь в лізі Індіго в 4 раунді, убивши останнього покемона Жанет — Белспроута.
 • Торос
 • Снорлакс
 • Херакросс
 • Чікоріта--> бейліфа
 • Сіндаквіл--> Квілава
 • Тотодайл
 • Ноктаул
 • Фенпі--> Донфан
 • Тейлоу--> Свеллоу
 • Трікко--> Гровайл--> Скептайл
 • Корфіш
 • Торкол
 • Снорант--> Глейлі
 • Чімчар--> Монферно--> Інфернейп
 • Старлі--> Старевія--> Стараптор
 • Буізель
 • Тортвіг--> Гротл--> Тортерра
 • Гинули

Відпущені та обміняні[ред.ред. код]

Покемони на тренуванні у інших тренерів[ред.ред. код]

Шаблон:Anime-char-stub