Жуков Олександр Борисович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Жуков Олександр Борисович
Жуков Александр Борисович.jpg
Народився 1954(1954)
Москва, СРСР
Громадянство Росія Росія
Проживання Лондон, Велика Британія
Діяльність arms trafficker, Російський олігарх, підприємець
Alma mater Московський державний університет імені Ломоносова
Діти Дочка: Жукова Дар'я

Олександр Борисович (Радкін) Жуков[1] (Олександр Шайяборховіч Радкін[2]), 1954, Москва) — російський олігарх, засновник нині неіснуючої нафтової компанії «Синтез ойл» у Великій Британії. В СРСР Жуков був частиною «старої комуністичної аристократії»[3]. Вважається, що він тепер в хороших відносинах з Володимиром Путіним[3].

Біографія[ред.ред. код]

Народився в 1954 році. Батько — Борис Радкін (Жуков) — письменник, мати — редактор на Московській кіностудії. У 1974 році вступив до Московського державного університету (східні мови). Після школи і до початку 1980-х працював асистентом режисера на Московській кіностудії «Інтернаучфільм».

Після закінчення університету працював редактором в організації «Совінтерфест» при Держкіно СРСР. З 1993 проживає в Лондоні.

Скандали та кримінальні справи[ред.ред. код]

У 1991 році «Синтез ойл» (Велика Британія), Олександр Жуков разом з Леонідом Лебедєвим, були замішані у великому скандалі навколо зброї. Масивні партії зброї, включаючи 30 000 автоматів Калашникова, 400 керованих ракет, 10 000 протитанкових ракет і 32 мільйонів одиниць боєприпасів, які були вилучені на кораблі, «Jadran Express». «Синтез ойл» (Велика Британія) була звинувачена італійською поліцією в причетності до незаконної торгівлі зброєю з України та Білорусі на Балканах, разом з Жуковим і Леонідом Меніном, які були ключовими фігурами. Олександр Жуков був арештований 5 серпня 2001 року на його віллі в Турині італійською поліцією за постачання зброї та провів 6 місяців в італійській в'язниці, перш ніж був виправданий від звинувачень[4]. У січні 2004 року визнано невинними, оскільки в Італії контрабанда зброї з однієї країни в іншу не є злочином. У 2006 контролював фонд «Гленгарі» зареєстрований на Віргінських островах.

У 1999 році згадувався у зв'язку з кримінальною справою, яку розслідували правоохоронні органи Німеччини стосовно колишнього громадянина СРСР Олександра Андреаса, який підозрювався в незаконних фінансових операціях в інтересах російських злочинних угруповань.

Був близький до Руслана Боделана і Володимира Литвина. Пов'язаний з російськими урядовими та бізнес-колами, зокрема з «Газпромом». Проходив фігурантом у справі про нелегальному постачанні зброї в колишню Югославію та країни Африки, однак був повністю виправданий. В Одесі Жуков контролює інвестиційну групу «Рост».

Приватне життя[ред.ред. код]

Є батьком Дарії Жукової.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://visualrian.com/images/item/523678
  2. О Даше
  3. а б Chelsea's girl, London Evening Standard, October 20, 2006
  4. Thompson, Tony (9 December 2001). «UK banker's link to arms plot». The Guardian (London).