Замок Феллін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Збережена стіна конвенту на території замку
Реконструкція замку Феллін

Замок Феллін або замок Вільянді — (нім. Fellin, ест. Viljandi loss) — замок Тевтонського ордена, будівництво якого було розпочато в 1224 р. на місці колишнього городища. Замок був одним з найпотужніших в Лівонії. Повністю знищений під час польсько-шведських війн на початку XVII століття, в яких на стороні Польщі брали участь і запорожці. В даний час руїни замку є улюбленим місцем відпочинку мешканців і гостей міста Вільянді.

Історія[ред.ред. код]

Хрестоносці ордену мечоносців захопили городище, на місці якого в 1223 р. і був побудований замок. Роком пізніше було розпочато зведення кам'яних укріплень. Феллін був обраний як столиця ордена.

Замок-конвента — типове будівля для Тевтонських лицарів був зведений в кінці XIII початку XIV століття. У наступні століття замок перебудовувався і зміцнювався. Замок дуже постраждав під час польсько-шведських воєн на початку XVII століття і більше не відновлювався. В XVIII столітті руїни були використані як каменоломня для споруджуваного міста Феллін.

Перші розкопки в замку були проведені в 18781879 рр. В останні ж десятиліття розкопки проводяться щорічно. В даний час руїни стали популярним місцем відпочинку в центральній частині Вільянді. У колишньому центральному дворі розташовується сцена на відкритому повітрі.

Замок Феллін

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]