Запас і потік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В економіці, бізнесі, бухгалтерському обліку та суміжних галузях, часто проводять різницю між кількостями, які є запасами і тими, що є потоками. Вони відрізняються між

Запас проти потоку

собою одиницями вимірювання. Запас вимірюється в один певний час і являє собою кількість, що існує на ту мить (скажімо, 31 грудня 2018 року), яка, можливо, накопичилася в минулому. Змінна потоку, вимірюється впродовж певного проміжку часу. Тому потік визначається за одиницю часу (скажімо, за рік). У цьому сенсі, потік приблизно подібний стрімкості або швидкості.

Наприклад, номінальний валовий внутрішній продукт України стосується загальної кількості гривень, витрачених за певний проміжок часу, наприклад, рік. Таким чином, це є змінною потоку і має одиницю виміру гривень / рік. Навпаки, номінальний основний капітал України — це загальна вартість у гривнях обладнання, будівель та інших реальних виробничих фондів економіки України та має одиницю виміру — гривні. Діаграма дає підсвідомий показ того, як наявний в даний час запас капіталу, збільшується за рахунок припливу нових інвестицій та виснажується потоком амортизації.

Запаси та потоки в бухгалтерському обліку

[ред. | ред. код]

Таким чином, запас відноситься до вартості активу на звітну дату (або в мить часу), тоді як потік стосується загальної вартості операцій

Діаграма зміни запасів і потоків

(продажів або покупок, доходів чи витрат) протягом звітного періоду. Якщо величина потоку господарської діяльності ділиться на середню вартість запасу протягом звітного періоду, ми отримуємо міру кількості оборотів (або обертів) запасу в тому звітному періоді. Деякі записи бухгалтерського обліку зазвичай завжди представляються як потік (наприклад, прибуток або дохід), натомість інші, можуть бути представлені як запас чи як потік (наприклад, капітал).

Людина чи країна можуть мати запаси грошей, фінансові активи, зобов'язання, багатства, реальні засоби виробництва, капітал, товарні запаси та людський капітал (або робочу силу). Величина потоку охоплює дохід, витрати, заощадження, повернення боргу, інвестиції в основні засоби, інвестиції в запаси та використання робочої сили. Вони відрізняються між собою одиницями вимірювання. Капітал — це концепція запасу, яка дає періодичний дохід, котрий є концепцією потоку.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]