Земномор'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Земномор'я
англ. Earthsea
Earthsea Trilogy.jpg
Обкладинка видання 1975.
Худ. Пауліна Еллісон (англ. Pauline Ellison)
Жанр Фентезі
Автор Урсула Ле Ґуїн
Мова Англійська
Написаний

1964-2001 Земномор'я:

Переклад      2005 Анатолій Саган
Навчальна книга — Богдан

Земномор'я (англ. Earthsea) — цикл романів та оповідань в жанрі фентезі про вигаданий всесвіт Земномор'я, написаний Урсулою Ле Ґуїн. Перше оповідання про Земномор'я — "Звільняюче закляття" (англ. "The Word of Unbinding"), було видано в Січні 1964 року. В подальшому Урсула Ле Ґуїн створила низку оповідань та романів, які були виданні в шести книгах, остання з яких була видана у 2001 році.

Українською мовою було видано чотири романи (Чарівник Земномор'я, Гробниці Атуану, Останній берег та Техану) у 2005 році. Видавець — "Навчальна книга — Богдан" (місто Тернопіль), перекладач — Анатолій Саган.

Географія[ред.ред. код]

Мапа Земномор'я

Світ Земномор'я це сотні островів і тисячі острівців посеред малозвіданного безіменного океану. Центральні острови Внутрішнього моря прилеглі до столичного острова Хавнор називаються Архіпелаг. Віддаленіші острови — Північні, Західні, Південні та Східні Широти, також поміж Північними та Східними Широтами лежать Каргадські острови.

Найважливіші острови:

  • Хавнор (англ. Havnor) — найбільший острів площею 26 025 км², як Сицилія, центр усього Земномор'я, резиденція давніх королів.
  • Ґонт (англ. Gont) — рідний острів Яструба . Острів де мешкає Оґіон, та де поселилася Тенар.
  • Роук (англ. Roke) — острів магів, де знаходиться Роукська магічна школа, перший острів, що повстав із морської безодні.
  • Атуан (англ. Atuan) — один з 4-х великих островів Каргадської імперії, площа 1 412 км², на острові знаходиться Лабіринт Безіменних Древніх сил.
  • Селідор (англ. Selidor) — найзахідніший острів. "Далеко як до Селідору". Місце виходу із загробного потойбіччя.


Твори[ред.ред. код]

Книги циклу:

Посилання[ред.ред. код]

  1. Офіційний сайт Урсули Ле Ґуїн (англ.)
  2. Мапи Земномор'я на офіційному сайті Урсули Ле Ґуїн (англ.)