Зорі немов пил

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зорі немов пил
The Stars, Like Dust
Обкладинка першого видання
Жанр науково-фантастичний роман
Автор Айзек Азімов
Мова англійська
Написано 1951
Опубліковано 1951
Видавництво Doubleday[d]
Цикл Галактична імперія
Попередній твір Isaac Asimov's Utopia[d]
Наступний твір Космічні течії
ISBN-13: 978-84-9889-020-4
ISBN-10: 84-9889-020-9

Зорі немов пил (англ. The Stars, Like Dust) — науково-фантастичний роман Айзека Азімова, відноситься до циклу творів про Галактичну імперію.

Зміст[ред. | ред. код]

Події відбуваються до заснування Галактичної імперії, і ще до заснування Трентора.

Фарріл Берон — син повелителя планети Нефелос, одного із королівст Туманності закінчує своє навчання в університеті на Землі. Від Сандера Джанті він дізнається, що його батько був страчений за змову проти Тиранії — зростаючої імперії, що підкорила всі королівста Туманності. Тепер життя самого Фарріла в небезпеці.

Джанті радить йому навідатись до повелителя Родії, найрозвиненішої із захоплених тиранійцями планет. Далі Фарріл втікає з Родії на захопленому тиранійському кораблі разом з Артемідою (дочкою повелителя Родії) та Ґілбертом (братом повелителя) на планету Лінґана. Автархом Лінґани виявляється Сандер Джанті, який стверджує, що знає де знаходиться планета повстанців.

Корабель Фарріла приземляється на одній з планет і Автарх з Фаррілом йдуть на пошуки повстанців. Урядовець тиранійців Саймок Аратап відслідковує викрадений корабель і переслідує його тиранійським флотом.

Фарріл звинувачує Автарха в здачі свого батька тиранійцям через заздрощі до його популярності серед повстанців. Автарх не заперечує цього, оскільки збирається покінчити і з Фаррілом теж. Фаррілу разом з лінґанським офіцером Теодором Різетом вдається перемогти Автарха, але всіх їх захоплюють в полон тіранійці.

Аратап спокушає Фарріла, Артеміду, Ґілберта та Різета помилуванням, якщо хтось з них вкаже координати повстанців. Вони відмовляються і Автарх вказує координати, розлючений Різет вбиває його.

Ґілберт влаштовує фальшиву тривогу і за цей час підкладає вибухівку в гіпер-двигун корабля. Фарріл доповідає про вибухівку і тиранійці знешкоджують її. Ґілберт гине. Після стрибка по координатам вказаним Автархом, тиранійці виявляють тільки погаслу зорю і вирішують, що планети повстанців не існує. Вони відпускають бранців і дозволяють Фаррілу та Артеміді одружитись.

По прибутті на Родію, Фарріл розказує, що базою повстанців є Родія, а керівником є повелитель Родії, який вимушений приховувати це під маскою безвільної маріонетки тиранійців.

Наприкінець повелитель Родії показує стародавній документ із Землі (конституцію США), що після перемоги повстанців допоможе заснувати нову імперію на демократичних засадах.

Джерела[ред. | ред. код]