Зірка Давида

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зірка Давида

Зірка Дави́да (івр. מָגֵן דָּוִד‎ — Маген Давід, «Щит Давида»; в ідиші вимовляється могендовід) — емблема у формі шестикутної зірки (гексаграми), в якій два рівнобічні трикутники накладено один на одний — верхній кінцем вгору, нижній кінцем униз, утворюючи структуру з шести рівносторонніх трикутників, приєднаних до сторін шестикутника.

Зірка Давида зображена на прапорі Держави Ізраїль і є одним з основних його символів.

Згідно з легендою, цей символ був зображений на щитах воїнів царя Давида, але той самий знак у середньовічних джерелах носить назву «печатки Соломона» (альтернативно, остання вважається пентаграмою). Проте, зв'язок цього символу з іменами юдейських царів, скоріш за все, вигадка середньовіччя. Цікаво, що гексаграма із назвою «печатка Соломона» розповсюджена у арабських джерелах.

Аналогічний знак (шаткона або садкона) відомий ще у давньому індуізмі, як одна з янтр, символ єднення Шиви і Шакті, або шістьох облич Муругана. Він також використовується як елемент у Шрі Янтрі.

Див. також[ред.ред. код]

  • Зірка Лакшмі, індуістська емблема з квадратів, накладених один на один. Пов'язана із богинею Лакшмі. Про вжиток у ісламській культурі див. Rub el Hizb[en].
  • Kagome crest[en], традиційний японський орнамент, відповідаючий побудові «зірки Давида».


Юдаїзм Це незавершена стаття про юдаїзм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Vexilloid of the Roman Empire.svg Це незавершена стаття про символ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.