Зірка Давида

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зірка Давида

Зірка Дави́да (івр. מָגֵן דָּוִד‎ — Маген Давід, «Щит Давида»; в ідиші вимовляється могендовід) — емблема у формі шестикутної зірки (гексаграми), в якій два рівнобічні трикутники накладено один на одний — верхній кінцем вгору, нижній кінцем униз, утворюючи структуру з шести рівносторонніх трикутників, приєднаних до сторін шестикутника.

Зірка Давида зображена на прапорі Держави Ізраїль і є одним з основних його символів.

Згідно з легендою, цей символ був зображений на щитах воїнів царя Давида, але той самий знак у середньовічних джерелах носить назву «печатки Соломона» (альтернативно, остання вважається пентаграмою). Проте, зв'язок цього символу з іменами юдейських царів, скоріш за все, вигадка середньовіччя. Цікаво, що гексаграма із назвою «печатка Соломона» розповсюджена у арабських джерелах.

Аналогічний знак (шаткона або садкона) відомий ще у давньому індуізмі, як одна з янтр, символ єднення Шиви і Шакті, або шістьох облич Муругана. Він також використовується як елемент у Шрі Янтрі.

Див. також[ред. | ред. код]

  • Зірка Лакшмі, індуістська емблема з квадратів, накладених один на один. Пов'язана із богинею Лакшмі. Про вжиток у ісламській культурі див. Rub el Hizb[en].
  • Kagome crest[en], традиційний японський орнамент, відповідаючий побудові «зірки Давида».