Кагор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Кагор — сухий червоний марочний врожаю 2008, захищений AOC

Кагор (фр. Cahors) — сухе червоне вино з однойменного виноробного регіону в долині річки Лот. Назва однойменного міста, яке є центром муніципалітету Каор (фр. Cahors) на Південному Заході Франції. Вино Кагор за сертифікатом AOC має захищену законом, відповідну до географічного походження, назву.

Білі та рожеві вина, що виробляються в цьому ж регіоні, мають торгову назву «Вино з регіону Лот» (Vin de Pays du Lot). Виноробний регіон Кагор має площу 4500 га, тут виробляється щорічно бл. 170 000 гектолітрів вина.

Технологія[ред.ред. код]

Класичний кагор має у своєму складі прина́ймні 70% чорного (червоного) винограду сорту Мальбек (Malbec). Саме він надає кагорові мигдалевого та чорносливового присмаку та аромату. Решта або 30% складу — виноград сортів Мерло та Танна.

Історія[ред.ред. код]

Перші згадки в історії про вино Кагор зявляються в Римську добу, приблизно в 50 році до н. е.. Вино згадується при римському імпреторі Доміціані 96 р. н. е. У Середні Вікі французький поет Клеман Маро часто славив це вино в своїх віршах. Єпископ з Вердену Святий Поль дякував за прислане вино у своєму листі до Св. падре Дід'є, єпископа Каора (639—662). Римський Папа Іван XXII, котрий сам походив з провинції Каор, поширив плантації цього сорту у провинції Авіньйон.

В Російській імперії[ред.ред. код]

Згідно з російською версією історії, французьке вино Кагор було вперше імпортоване до Росії під час царювання Петра I. В кінці XIX ст. при підтримці підприємця та мецената князя Л. В. Голіцина російські винороби — професор Ховренко, професор М. Ф. Щєрбаков, С. Ф. Охременко, І. А. Біянкі, С. Д. Долганов, З. Л. Дубінін, А. В. Келлер та інші — розробили технологію одержання вин типу кагор.

В Україні та СНД[ред.ред. код]

В Україні, Молдові та Росії, як і до цього в СРСР, під назвою «Кагор», всупереч міжнародному торговому праву, традиційно зветься солодке десертне червоне вино, місцевого (не французького) походження. За часів СРСР вино цієї назви також імпортувалися із Румунії[1].

Технологія[ред.ред. код]

Виноград вважається зрілим та придатним для виробництва вина, коли він має вміст цукру 193 грам/літр. Готове вино вина повинно мати концентрацією спирту не менше 11,5 %.

Врожай винограду поміщають в резервуар і вимочують там протягом від п'ятнадцяти до тридцяти днів. Протягом цього часу відбуваєтья спиртове бродіння. Потім у сировину насосами закачується кисень для доведення до кінця зкисання дріжджів та для сприяння екстракції поліфенолів з шкіри плодів винограду. Після завершення процесу мацерації, вино зливається у великі чани, де за допомогу пресів відділяється від макухи. Потім там же у чанах відбувається яблучно-молочне бродіння. Вогл може бути посилено за рахунок використання молочнокислих бактерій, або відбудеться природним шляхом завдяки бактеріям з винограду.

Посилання[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]