Камінський В'ячеслав Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Камінський В’ячеслав Володимирович
Камінський В’ячеслав Вололимирович.jpg
Професор Камінський В’ячеслав Вололимирович
Народився 14 березня 1963(1963-03-14) (55 років)
Яришів, Могилів-Подільський район, Вінницька область
Громадянство Україна Україна
Відомий завдяки Медицина
Науковий ступінь доктор медичних наук
Посада Директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини. Завідувач кафедри акушерства, гінгекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика
Нагороди
Почесна грамота Кабінету Міністрів України
Заслужений лікар України
Звання професор, член-кореспондент НАМН України

Камінський В’ячеслав Володимирович — член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, Директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини. Завідувач кафедри акушерства, гінгекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Камінський В′ячеслав Володимирович народився 14 березня 1963 року в с.Яришів Могилів-Подільського району Вінницької області. 1969-1979 рр.. навчався в середній школі села Яришів, яку закінчив із золотою медаллю В 1985 році закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова. З 1985 року по 1986 рік проходив інтернатуру за фахом «Акушерство і гінекологія» у Вінницькій обласній лікарні імені М.І.Пирогова. Після проходження інтернатури з 1986 року по 1994 рік працював лікарем-ординатором в пологовому будинку №1 м.Вінниці. З 1988 року по 1992 рік навчався в заочній аспірантурі в ДУ «ІПАГ» АМН України. В 1992 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Перебіг вагітності і пологів у жінок, що перервали першу вагітність штучним абортом» Б.Й. Коган та О.Т. Михайленко З 1994 року по 1997 рік працював асистентом кафедри акушерства та гінекології №1 Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова. З 1997 року по 1999 рік був докторантом кафедри акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. В 1999 році захистив докторську дисертацію на тему «Пізні гестози» (науковий консультант – член-кор. АМН України, професор, заслужений діяч науки і техніки України, д.мед.н. Венцківський Борис Михайлович). З 2000 року працював доцентом кафедри акушерства та гінекології №2 КМАПО імені П.Л.Шупика, був куратором лікувальної роботи кафедри та подготовки лікарів-інтернів. З 2002 року переведений на посаду професора цієї ж кафедри, яку до того часу було переіменовано на кафедру акушерства, гінекології та репродуктології КМАПО імені П.Л.Шупика. У жовтні 2003 року Вчена рада КМАПО імені П. Л. Шупика (протокол засідання № 8) прийняла рішення про присвоєння Камінському В′ячеславу Володимировичу вченого звання «професор». На початку 2005 року професора Камінського В. В. було обрано на посаду завідувача кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НМАПО імені П.Л.Шупика. З серпня 2005 року та по нинішній час професор Камінський В. В. працює головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Акушерство та гінекологія» у 2006-2009 роках плідно поєднував дану діяльність на посаді головного спеціаліста з акушерства та гінекології ГУОЗ та МЗ міста Києва. З 2010 року член-кореспондент НАМН України. Професор Камінський В.В. входить до складу спеціалізованої Вченої Ради НМАПО імені П.Л.Шупика, ДУ «ІПАГ» АМН України по захисту кандидатських і докторських дисертацій за спеціальністю «Акушерство, гінекологія, анестезіологія», входить до складу редакційної колегії медичних журналів «Репродуктивне здоров´я жінки», «Педіатрія, акушерство та гінекологія», «Здоровье женщины», «Репродуктивная эндокринология».

Життєпис[ред. | ред. код]

Провідний вчений з питань: репродуктивної та перинатальної медицини, антенатальної охорони плода, ранньої діагностики, профілактики та лікування захворювань вагітних, новонароджених та жінок різного віку. Саме завдяки активній його праці розвиток ДРТ набуває державних масштабів. В’ячеславом Володимировичем вивчені особливості перебігу вагітності і пологів у жінок, що перервали першу вагітність штучним абортом, встановлені механізми розвитку пізніх гестозів та запропоновані методи їх лікування тощо. Значне місце в роботі В.В. Камінського займає вивчення питання ВІЛ-інфекції у вагітних, а саме профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ, особливостей перебігу вагітності та пологів на тлі ВІЛ-інфекції. Окрему нішу в його діяльності займає дослідження вірусних гепатитів та ГРВІ під час вагітності.

Висока працездатність, творча активність та організаторські здібності професора дозволяють йому постійно надавати консультативну допомогу в регіональних профільних клініках спільно з обласними фахівцями

Професор Камінський В. В. має більше 300 наукових публікацій, з них 5 монографії, 19 методичних рекомендацій, 11 раціоналізаторські пропозиції, отримав 15 патентів на винахід. Під його керівництвом виконано 3 докторські дисертації, 15 кандидатських дисертацій, заплановані 3 докторські та 5 кандидатських дисертацій.

Професор Камінський В.В. приймає активну участь в зарубіжних та вітчизняних конгресах, з’їздах, науково-практичних конференціях, веде активну санітарно-просвітницьку роботу з населенням за допомогою засобів масової інформації (виступи на телебаченні, по радіо, публікації в журналах, газетах тощо).

Освіта[ред. | ред. код]

В 1985 році закінчив Вінницький медичний інститут імені М.І.Пирогова, медичний факультет, спеціальність лікувальна справа, вчителі: В.Г. Каюк, Б.Й. Коган, О.Т. Михайленко).

Захист дисертаційних робіт[ред. | ред. код]

В 1992 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Перебіг вагітності і пологів у жінок, що перервали першу вагітність штучним абортом» зі спеціальності 14.01.01 «Акушерство та гінекологія» О.О. Коган та О.Т. Михайленко. В 1999 році захистив докторську дисертацію на тему «Пізні гестози» зі спеціальності 14.01.01 «Акушерство та гінекологія» (науковий консультант – член-кор. АМН України, професор, заслужений діяч науки і техніки України, д.мед.н. Венцківський Борис Михайлович).

Лікувальна і наукова діяльність[ред. | ред. код]

Щодня проводиться консультативна допомога пацієнтам та відвідувачам. Професор щоранку проводить оперативні втручання, часті виїзди в інші медичні заклади для оперативного лікування важких хворих. Керівник НДР кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НМАПО імені П.Л.Шупика «Оптимізація ведення вагітності, пологів та догляду за новонародженими при ВІЛ-асоційованих інфекціях у жінки з метою покращення перинатальних наслідків шляхом розробки та впровадження новітніх технологій діагностики, прогнозування та лікування»

Патенти[ред. | ред. код]

 1. Патент на корисну модель № 43302 «Спосіб профілактичного лікування бактеріального вагінозу препаратом Рефреш» від 10.08.20109р
 2. Патент на корисну модель № 43303 «Спосіб негормональної терапії атрофічних кольпітів» від 10.08.2009р
 3. Патент на корисну модель № 45813 «Спосіб органозберігаючого припинення масивної маткової акушерської кровотечі» від 25.11.2009р
 4. Патент на корисну модель № 46329 «Пристрій для забору цитологічного, цитогенетичного та гістологічного матеріалу із порожнини матки» від 10.12.2009р
 5. Патент на корисну модель № 51400 «Спосіб кесарева розтину з формуванням функціонального спроможного рубця на матці» від 12.07.2010р
 6. Патент на корисну модель № 55394 «Спосіб підготовки ендометрія до імплантації ембріонів у жінок із гіперплазованим ендометрієм, включених до програми ЗІВ-ПЕ» від 10.12.2010р
 7. Патент на корисну модель № 00847 «Спосіб діагностики стану порожнини матки» від 30.01.2014р
 8. Патент на корисну модель № 97722 «Спосіб лікування плоскоепітеліальної та залозистої інтрацервікальної дисплазії в церві кальному каналі шийки матки» від 25.03.2015 р.
 9. Патент на корисну модель № 109156 «Спосіб діагностики і лікування плоскоепітеліальної ендоцервікальної дисплазії епітелію шийки матки» від 10.08.2016 р.

Перелік ключових публікацій[ред. | ред. код]

 1. Ведення нормальних пологів [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В.В.Камінський, М.В.Зеленська і ін. – К., 2007.
 2. Патология шейки и тела матки [руководство для врачей] / [В.В.Каминсткий, Г.А.Вакуленко и др.] под ред. Е.В. Коханевич. – Нежин Гидромакс, 2009. – 352.
 3. Масивні маткові кровотечі / [В.В. Камінський, О.В. Голяновський, Р.О. Ткаченко, А.В. Чернов]; під ред. В.В. Камінського. – К. : РВА «Тріумф», 2010. – 232 с.
 4. Kaminski Vyacheslav Volodimirovich. Handbook of obstetrics & gynecology (Essentials of Teory & Practice) / Kaminski Vyacheslav Volodimirovich M.D. D.Sc. Valerie Volodimirovich D.Ed. DO & G. Zahra Azari B.Sc. MscMed (MO & G.) MPH. [First Edition] – K.: 2010.
 5. Комплексна програма профілактики і лікування парезів кишечника в акушерстві та оперативній гінекології [методичні рекомендації] / В.В. Камінський, О.М. Дубов, Р.О. Ткаченко, Л.В. Суслікова. і ін. – Київ, 2012. – 20с.
 6. Трансвагинальная эхография при патологии шейки матки [Учебное пособие] // Р.Я. Абдуллаев, В.В. Каминский, О.В. Грищенко, А.Х .Сибиханкулов. - Харьков, 2012. – 110с.
 7. Ефективний антенатальний догляд [Навчальний посібник] // В.О. Голяновський, О.В. Грищенко, В.І. Медведь, В.В. Камінський. – Київ, 2012. – 507 с.
 8. Акушерство и гинекология. в 2 кн. [Акушерство: учебник] // Под. ред. В.И. Грищенко, Н.А. Щербины, В.В. Каминського. – К.: ВСИ «Медицина», 2012. – Кн.1. – 416с.
 9. Акушерство и гинекология. в 2 кн. [Гинекология: учебник] // Под. ред. В.И. Грищенко, Н.А. Щербины, В.В. Каминського. – К. : ВСИ «Медицина», 2012. – Кн.2. – 376с.
 10. Акушерство [Підручник] // Б.М.Венцківський, І.Б. Венцківська, В.І. Медведь, В.В. Камінський. – К.: ВСВ «Медицина», 2012. – 648с.
 11. Еталони практичних навичок [Методичні рекомендації] // В.В. Каминский, А.А. Суханова, Л.В. Суслікова і ін. – Київ, 2014. – 108с.
 12. 1+1=3. Біотехнологія запліднення ін вітро (одна з методик ДРТ) Науковий посібник // Під ред. Камінського В.В.2-ге вид. доповн. та перероб. – К.: Світ Успіху, 2014. – 312с.

Міжнародна співпраця[ред. | ред. код]

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за роботу “Допоміжні репродуктивні технології лікування безпліддя” Володіє українською, російською, англійською мовами

Хоббі[ред. | ред. код]

Спорт (плавання, спортивна ходьба, велоспорт), автомобілі

Нагороди[ред. | ред. код]

 • почесна грамота Кабінета Міністрів України за вагомий особистий внесок в забезпечення розвитку медичної освіти і науки та багаторічну сумлінну працю в 2006 році.
 • Винесена подяка Верховною Радою України V скликання за значний внесок у роботу в 2007 році.
 • почесна грамота МОЗ України за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм в 2008 році.
 • почесна грамота Української Асоціації Репродуктивної Медицини за активну багаторічну діяльність в галузі репродуктивтивної медицини в 2008 році.
 • Заслужений лікар України, 2009
 • орден Української православної церкви Почаївської ікони Пресвятої Богородиці в 2010 році
 • орден Української православної церкви Преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня у 2014 році
 • орден Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня у 2015 році
 • Почесний випускник Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова з 2017 року

Джерела[ред. | ред. код]