Капітолій штату Луїзіана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Капітолій штату Луїзіана
Louisiana State Capitol, Baton Rouge.jpg
Louisiana State Capitol
Розташування Батон-Руж
Країна Flag of the United States.svg США
Архітектор Вейс, Дрейфус і Сейферс
Клієнт губернатор Х'юї Лонг
Дата початку спорудження 1929
Дата закінчення спорудження 1932
Вартість $5 000 000.
Стиль Арт Деко
Адреса Батон-Руж

Commons-logo.svg Капітолій штату Луїзіана у Вікісховищі

Капітолій штату Луїзіана (англ. Louisiana State Capitol, фр. Capitole de l'Etat de Louisiane) будівля законодавчих зборів штату Луїзіана, розташований в Батон-Руж. В будівлі знаходяться законодавчі збори штату, офіс губернатора, а також частина виковнавчих служб. Висота Капітолію 137 метрів, що становить 34 поверхи.

На час спорудження найвища будівля законодавчих зборів в США, найвища будівля в Батон-Руж, і сьома за висотою будівля в нинішній Луїзіані. Капітолій займає територію в 110,000 кв.м., навкруги простягається парк.

Будівля[ред.ред. код]

Капітолій Луїзіани визнаний національною історичною пам'яткою США.

Старий Капітолій, 1847 р.

Будівля прикрашена скульптурами на теми з історії Луїзіани і США. Перед центральним входом, на камені вигравіювано вислів Роберта Лівінгстона при покупці Луїзіани в 1803 р.: «Ми прожили багато, але це найблагородніша справа нашого життя… Сполучені Штати стають в цей день найрозкішнішими серед держав землі»[1].

Перед входом до Капітолію сходи з іменами всіх штатів США. Після перших 13 сходів, 13 штатів які утворили державу, позаду — знаходиться невелика платформа. За нею сходи які символізують решту з 48 штатів США. 49 і 50 штат Аляска і Гаваї отримали статус штату в 1959 р., до того часу будівництво Капітолію вже було давно завершене.

Історія проекту[ред.ред. код]

Ініціатива будівництва Капітолію належала губернатору Х'юї Лонгу. Під час виборчої кампанії 1928 Лонг запропонував збудувати нове модернове приміщення для законодавчих зборів штату, замість старого, яке існувало з 1847.

Будівництво розпочали в 1930, на 2-му році губеранторства Лонга, а завершили в 1932, через 27 місяців, витративши при цьому $5 мільйонів.

У вересні 1935, сенатора Лонга було смертельно поранено в результаті замаху в приміщенні Капітолію. На стінах Капітолію донині збереглись сліди від куль. Сенатор Лонг помер через два дні після поранення, а його тіло поховане в парку поблизу Капітолію.

Для розробки проекту Капітолію Лонг уклав контракт з архітектурними фірмами з Нового Орлеану: Вейс (англ. Weiss), Дрейфус і Сейферс (англ. Dreyfous and Seiferth). Вони взяли за модель Капітолій штату Небраска спроектований Бертрамом Гудх'ю (англ. Bertram Goodhue), але осучаснили проект, надали йому динамізму і потуги.

Будівлю Капітолію можна побачити в кінофільмі 2006 «Вся королівська рать», який знято за мотивами роману Роберта Пенна Воррена.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Доричний ордер Це незавершена стаття про архітектуру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор США Це незавершена стаття про Сполучені Штати Америки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.