Категорія:Мистецтво Нідерландів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ця категорія не має основної статті — Мистецтво Нідерландів. Ви допоможете проекту, якщо напишете її.

У 1579 р. сім бунтівних провінцій Нідерландів в місті Утрехт створили так звану Республіку Семи Об'єднаних Провінцій. Під час війни з Іспанією вдалося відстояти свою незалежність. Іспанські загарбники помстилися убивством 10.000 громадян міста Антверпен, що привело до масової еміграції в « Об'єднані Провінції » з теріторій Фландрії, контрольованих Іспанією. Вестфальська мирна угода 1648 р. визнала незалежність «Об'єднаних Провінцій», які стали відомі як Голландія.

Мистецтво Голландії логічно виросло на мистецтві Нідерландів 15-16 століть, коли вони разом з Фландрією були єдиною державою. З 17 століття пройшло державне і мистецьке розмежування, що спонукало формування двох національних мистецьких шкіл, єдиних за походженням, але різних за ознаками. Свій внесок в мистецьке розмежування внесли і конфесійні розбіжності. Фландрія залишилась в лоні католицизму, де релігійне мистецтво мало новий розквіт в 17 ст.

Голландія була переважно протестантською державою, де розвинулись переважно світські різновиди мистецтва( портрет , натюрморт , побутовий жанр, пейзаж ) через заборону і непідтримку протестантськими течіями релігійного живопису. Мистецтво Голландії 17 століття стало своєрідним феноменом в мистецькій ситуації Європи 17 століття. Шляхом, започаткованим митцями Голландії, підуть митці інших національних художніх шкіл Європи.