Лебедєва Катерина Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Катерина Лебедєва
Катерина Володимирівна Лебедєва
При народженні Катерина Лебедєва
Народження 27 вересня 1982(1982-09-27) (35 років)
  Київ
Громадянство Україна Україна
Рід діяльності прозаїк, журналіст, мистецтвознавець, видавець
Жанр роман, повість

Катерина Володимирівна Лебедєва (нар. 27 вересня 1982, Київ) — українська письменниця, журналіст, мистецтвознавець.

Біографія[ред.ред. код]

Народилася в Києві, 27 вересня 1982 року. Закінчила Інститут журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка у 2004 році. Працювала в газетах "Вечірній Київ", "Газета по-киевски", журналах "Молоко", "Телекритика".

У 2007 році друком вийшла книга "Птаха Корабель" — яскравий зразок психоделійної дитячої прози.

У 2013 здійснила онлайн-публікацію маловідомого твору Гео Шкурупія - "Повість про гірке кохання поета Тараса Шевченка".

У 2014 році відкрила Бібліотеку українського мистецтва. Це найвичерпніше в Інтернеті джерело інформації про історію українського мистецтва. Основний контент сайту складається з електронних копій книг про українських художників та українське мистецтво, виданих протягом ХХ століття в Україні та за кордоном.

У 2016 році дебютувала у видавничій справі, здійснивши перевидання книги 1921 року - Я. Вільшенко Чорнокнижник з Чорногори з ілюстраціями художника Антіна Манастирського.

У 2017 році видала фотокнигу Яблонської-Уден Софії - Софія Яблонська. Фото. Книга видана української та англійською мовами; вперше презентує Яблонську як фотографа.

2017 року у незалежному діу-видавництві Гіпертелія вийшло оповідання Лебедєвої "Криниця часу" (музейно-еротична екшн фантастика). Текст: Катерина Лебедєва. Малюнки: @tsi_ma.У 2017 році Катерина Лебедєва дебютувала як куратор арт-проекту, спільно з Назаром Шешуряком. 3 грудня у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини пройшла презентація альбому наїву Бог зна невідомого українського художника середини ХХ сторіччя Міщенко. Протягом 40 хвилин, одночасно, відбулися: виступ бандуристок Анастасії Решетняк і Олени Неміш з українськими народними піснями, виступ танцюриста у стилі "vogue" Ніка Овчаренка, перформанс Назара Шешуряка "Народне / хтонічне". Відеофрагмент події можна переглянути на ютьюб

Бібліографія[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]