Кашатазький район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кашатазький/Лачинський район
Քաշաթաղի շրջան
Районний центр Бердзор/Лачин
Найбільше місто Бердзор/Лачин
Країна Азербайджан Азербайджан
Нагірно-Карабаська Республіка Нагірно-Карабаська Республіка (претендує)
Офіційна мова вірменська
Населення
 - повне 8 500[1]
 - густота 2.89
Площа
 - повна 3 376 км²
Artsakh locator Qashatagh.png

Кашатазький/Лачинський район (вірм. Քաշաթաղի շրջան азерб. Laçın rayon) — адміністративна одиниця у складі Нагірно-Карабаської Республіки. За міжнародним правом — окупована частина Азербайджану Адміністративний центр — Бердзор/Лачин.

Географія[ред.ред. код]

На південному сході межує з Гадрутським районом, на сході з Шушинським районом, на північному сході з Аскеранським районом, на півночі з Мартакертським районом, на північному заході з Шаумянівським районом, на заході з Сюніком, а на півдні з Іраном.

Район розташований на заході та південному заході так званої Нагірно-Карабаської Республіки. Попри те, що район є найбільшим на цій теоиторії, густота населення є однією з найменших. Найбільшими річками є: Аракс, Воротан, Акарі, Ахавно та Вохджі. Серед інших річок слід зазначити такі: Цав, Хдранц, Єгвард, Царадзор, Каркарот, Хрогет, Хочантс, Ахбрагет, Вахазно, Хачгетік, Покр Акарі та Інджа. Переважна більшість річок є притоками Акарі, яка є лівим притоком Араксу. Інші річки самі є лівими притоками Араксу.

Транспорт[ред.ред. код]

Автомобільний[ред.ред. код]

Через Кашатазький район проходить найякісніша траса в НКР. Вона з'єднує Степанакерт та Єреван. Під час війни цю дорогу називали «доро́гою життя», оскільки саме дорога через Лачинський коридор у 1992 р. зняла блокаду з Нагірного Карабаху.

У зв'язку з тим, що район великий, а щільність населення мала, інших доріг високої якості в районі нема. Але влада НКР запевнила місцеве населення, що дороги будуть побудовані, принаймні хоча б одна, що буде просікати весь район з півночі на південь.

З 2010 р. запроваджені автобусні маршрути з районного центру Бердзору до Ковсакана, Шалуа та Єзнаґомера.

Залізничний[ред.ред. код]

На півдні району проходить залізнична гілка Мегрі — Міджнаван — Горадіз та Капан — Міджнаван, які остаточно припинили своє функціонування на початку 1990-их рр. Наразі перспектив відновлення залізничного руху нема.

Населення[ред.ред. код]

Фактично майже все населення району складається з біженців та внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до перепису населення НКР у 2005 році, населення району становить 9 763 осіб. Район складається з трьох міст: Бердзор, Міджнаван та Ковсакан, а також з близько 100 сіл.

Пам'ятники історії та архітектури[ред.ред. код]

Монастир Цицернаванк
  • Монастир Цицернаванк;
  • Монастир Арахіш;
  • Монастир Дзохадзор;
  • Фортеця Воротнаберд;
  • Фортеця Крваберд;
  • Фортеця Шушанц;
  • Монастир Амутех;

та інші

Примітки[ред.ред. код]