Мінуюча міль каштанова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Каштанова мінуюча міль)
Перейти до: навігація, пошук
Cameraria ohridella
Cameraria ohridella 8419.jpg
Охоронний статус
В безпеці
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Надродина: Gracillarioidea
Родина: Молі-строкатки (Gracillariidae)
Рід: Cameraria
Біноміальна назва
Cameraria ohridella
Deschka & Dimic, 1986
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cameraria ohridella
EOL logo.svg EOL: 306084
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 199129

Міну́юча міль кашта́нова (Cameraria ohridella) — метелик невідомого походження, шкідник гіркокаштанів. Помічений лише в деяких країнах Європи.

Поширення[ред.ред. код]

Вперше була виявлена в 1985 році в Македонії поблизу озера Охрид, науковий опис виду складено в 1986 році.

В даний час цього шкідника зареєстровано в більшості країн Центральної, Східної та Західної Європи. У 2002 році цей шкідник був навіть зафіксований на заході Англії і в північній частині Данії. Поширення каштанової мінуючої молі йде в межах помірної зони Північної півкулі. Попри те, що спосіб поширення цієї молі повітрям часто приймався як головний, основний чинник експансії все ж, як було встановлено в подальшому, є антропогенний: автомобілі, трейлери, поїзди тощо. Підставою для такого висновку, спочатку висунутого з'явилися численні випадки появи молі в місцях, значно віддалених один від одного.
В Україні міль з'явилася в 1998 р. на Закарпатті, куди проникла, мабуть, з Угорщини. Далі моль за десять років заселила практично всю територію України. До Донецька потрапила не пізніше 2007 р. У 20082009 рр.. міни молі були знайдені в Донецьку, Ясинуватій, Макіївці, Авдіївці, Святогірську, на межі з Луганською обл. (Дронівка) і на узбережжі Азовського моря (Юр'ївка). У парках, скверах і алеях міст центру Донецької обл. міни поширені на 95-100% дерев.

Вияв шкодочинності молі

Ступінь шкідливості каштанової молі залежить від різних факторів, а деякі з них ще недостатньо досліджені. Міль має досить малі розміри тіла, тому погано літає, і в місцях, де восени опале листя відносилося вітром, навесні спостерігається зменшення нанесеної шкоди. Помічено, що повне прибирання листя дає ефект лише в тому випадку, коли «хворі» дерева розташовані не ближче ніж 50 м один від одного. При цьому наявність хоч одного ураженого шкідником дерева нівелює ефект від прибирання листя з інших каштанів, які ростуть неподалік. Досить часто загибель дерев відбувається через ураження фітофторою та вторинну інвазію ослабленого дерева каштановою міллю.

Посилання[ред.ред. код]