Квінт Реммій Палемон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квінт Реммій Палемон
Народився невідомо
Віценція
Помер невідомо
Рим
Громадянство Римська імперія
Діяльність поет, граматик
Відомі студенти Квінтиліан і Персій

Квінт Реммій Палемон (лат. Quintus Remmius Palaemon, дати народження й смерті невідомі) — давньоримський граматик й поет часів ранньої Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у м. Віценція (сучасна Віченца). За походженням був рабом. Згодом отримав волю. Викладав у школі в Римі і вважався найкращим граматиком свого часу. Светоній описує Реммі Палемона як марнотратну і пихату людину. Він вів настільки шикарний спосіб життя, що мився кілька разів на день. Імператори Тиберій і Клавдій вважали, що Реммій Палемон був занадто зарозумілим, щоб довірити йому виховання хлопчиків та юнаків. Втім його учнями були Квінтіліан та Персій.

Творчість[ред.ред. код]

Палемон володів чудовою пам'яттю і писав вірші різними і незвичайними розмірами; володів мистецтвом віршованій імпровізації.

Його твори повністю втрачені. Серед них був трактат «Наука граматики» (Ars grammatica), що отримав в той час широку популярність і зробив сильний вплив на фахівців-філологів наступних поколінь. Це була перша системна латинська граматика. Реммій Палемон був одним з перших римських вчених, що виділили в латинській мові вісім частин мови. В питаннях граматики він дотримувався олександрійської орієнтації, тобто спирався на досвід письменників-класиків, і таким чином став проміжною ланкою між олександрійським і сучасним йому напрямками в граматиці. Завдяки Палемонові в число шкільних авторів був введено Вергілія.

Джерела[ред.ред. код]

  • R.M. Olenic, "Reconstitution de l'Ars grammatica de Q. Remmius Palémon, " in Problèmes de philologie classique, III. Lvow: Univ. I. Franka, 1963: 98-107.