Комуністична партія Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комуністична Партія Японії
日本共産党
Голова Сіі Кадзуо
Генеральний секретар Ітіда Тадайосі
Голова у Палаті радників
Голова у Палаті представників
Заснована 15 липня 1922
Штаб-квартира 東京都渋谷区千駄ケ谷四丁目26番7号
Політична ідеологія комунізм, ліві
Членство у міжнародних організаціях Відсутнє
Кольори червоний (неофіційний)
Кількість членів 415 000 (2009)
Кількість депутатів у Палаті радників 11
Кількість депутатів у Палаті представників 8
Вебсторінка Комуністична Партія Японії


Комуністична партія Японії (яп. 日本共産党 — ніхон кьосанто, «японська комуністична партія») — японська політична партія комуністичного спрямування. Відома також як КПЯ.

Друкований орган партії — газета «Акахата». Під егідою партії діє Ліга демократичної молоді Японії.

Традиційно перебуває у опозиції і виступає з різкою, часто популістською, критикою уряду. Її основні положення — блокування зміни діючої Конституції, остаточне визволення Японії від «американських окупаційних військ», створення рівноправного соціалістичного суспільства. КПЯ виступає проти володіння ядерною зброєю будь-якою країною та концепції військових блоків.

Історія[ред. | ред. код]

Коммуністична партія заснована нелегально 15 липня 1922 року на з'їзді у Токіо. Серед її засновників були С. Катаяма, К. Токуда та інші. В 1922 році вступила до Комінтерну. У 1924 році ліквідатори добилися розпуску партії, проте у 1926 її було відновлено. В середині 30-х років КПЯ через урядові арешти та міжфракційну боротьбу фактично припинила своє існування.

В 1945 році, після поразки Японії у другій світовій війні, КПЯ була легалізована. На початку 1950-х років загострення розбіжностей у керівництві з питань стратегії і тактики призвело до його розколу.

Під час радянсько-китайського розколу в 1960-х роках КПЯ не приймала будь-чию сторону. Найбільшою підтримкою виборців партія користувалася в 1970-х роках. XI з'їзд КПЯ (1970) поставив завдання створити «єдиний фронт прогресивних сил» і сформувати на його основі коаліційний уряд.

Сучасне положення[ред. | ред. код]

На виборах в палату представників 2009 року партію підтримало близько 7,03 % виборців, а на виборах в палату радників 2010 року — 7,3 % (по префектурам) та 6,1 % (по загальнодержавному округу).

В січні 2010 відбувся XXV з'їзд КПЯ, що прийняв резолюцію про основні завдання партії в наш час.

Посилання[ред. | ред. код]