Комі войтир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комі войтир
Дата заснування 1989
Тип Міжрегіональний громадський рух
Голова Габов Сергій Іванович
Офіційний сайт komivoityr.com

Комі войтир (комі Коми войтыр; рос. Коми войтыр; переклад — «Комі народ») — міжрегіональний громадський рух народу Комі.[1]

Головна мета[ред. | ред. код]

«Комі войтир» ставить своєю метою більш повну реалізацію та захист громадянських, політичних, економічних, соціальних та культурних прав і свобод жителів Республіки Комі незалежно від національності, а також відродження та подальший розвиток комі етносу як частини людства.

«Комі войтир» вивчає і формує громадську думку з питань політичної, соціальної, економічної, культурної життя Республіки Комі, домагається його реалізації, втягує в рух Комі народу всі верстви суспільства, розширює зв'язки з представниками Комі нації, які проживають в інших регіонах Росії та СНД, а також з іншими фінно-угорськими народами.

Історія[ред. | ред. код]

Рух «Комі войтир» відтворений в 1989 році під назвою «Комі котир». На першому з'їзді Комі народу, що пройшов у січні 1991 року, був створений виконавчий орган громадського руху «Комітет відродження комі народу» (нині — Виконавчий комітет МГР «Комі войтир»).

В травні 1991 року за участю представників «Комітету відродження комі народу» Республіці Комі були прийняті Закон «Про державні мови Республіки Комі», що встановлює в регіоні дві державні мови (комі і російська), а також Закон «Про освіту», закон «Про культуру» та інші.

В лютому 2002 року в Сиктивкарі на VII позачерговому з'їзді комі народу прийнято рішення про перейменування назви руху. З цього часу рух почав називатися міжрегіональний громадський рух (МГР) «Комі войтир».

Голови[ред. | ред. код]

Адреса[ред. | ред. код]

  • 167000. Республіка Комі, Сиктивкар, Комуністична, 8, каб.521А[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]