Конвеєр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Конвеєр.JPG

Конвеєр (рос. конвейер, англ. conveyor; нім. Rutsche f, Stetigförderer m, Förderer m, Fließband n) – машина безперервної дії, призначена для транспортування насипних і штучних вантажів - корисних копалин, породи, закладальних матеріалів та інш. Широко застосовується в кар'єрах, на шахтах, збагач. ф-ках.

Класифікація, конструкція та принцип дії конвеєрів[ред.ред. код]

Основні типи конвеєрів:

До конвеєрів належать також елеватори та ескалатори.

Основні елементи конвеєра: тяговий, вантажний або тягово-вантажний органи; опорні і напрямні елементи; конвеєрний постав, урухомник.

За конструктивними ознаками розрізняють конвеєри з гнучким тяговим органом і без тягового органу. У перших К. вантаж рухається разом з тяговим органом на його робочій гілці (стрічкові, стрічково-канатні, стрічково-ланцюгові, скребкові, пластинчасті конвеєри, елеватори). В інших конвеєрах поступальний рух вантажу здійснюється при коливному або обертовому рухові робочих елементів (інерційні, вібраційні, шнекові, роликові конвеєри). Для живлення конвеєрів застосовується електрична, рідше гідравлічна і пневматична енергія.

За кутом підйому розрізняють горизонтальні і слабкопохилі (6-3о), похилі (до 18-20о і до -16о ), крутопохилі конвеєри (понад 18-20о і понад -16о).

Траса конвеєра може бути як прямолінійною, так і криволінійною, став К. постійної або змінної довжини. К. бувають стаціонарні, напівстаціонарні і пересувні, за призначенням - для підземних, відкритих гірничих робіт, загального призначення, спеціальні (наприклад, живильники, перевантажувачі тощо). Особливий різновид конвеєра являє конвеєрний поїзд.


СЕКЦІЯ КОНВЕЄРА – частина конструкції конвеєра. Для стрічкового конвеєра складається з опор із закріпленими на них роликоопорами вантажної та холостої гілки. Головний елемент секції скребкового конвеєра – риштак.

Інші елементи конструкції конвеєрів: Ножовий скидач, скребок, конвеєрна стрічка.

Переваги К.: безперервність переміщення вантажів, завантаження і розвантаження без зупинок, висока продуктивність, велика довжина транспортування, високий ступінь автоматизації, забезпечення умов безпеки праці, високі техніко-економічні показники.

Виготівники конвеєрів в Україні[ред.ред. код]

В Україні конвеєри випускають Дніпропетровський завод будівельних машин, Львівський конвеєробудівний завод, харківський завод “Світло шахтаря” та інші підприємства.

Див. також[ред.ред. код]

У програмуванні[ред.ред. код]

  • XML pipeline — конвеєр обробки XML документів.

Література[ред.ред. код]

Інтернет-ресурси[ред.ред. код]


http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Conveyor_technology?uselang=ru