Кондрашов Олексій Симонович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Олексій Симонович Кондрашов
рос. Алексей Симонович Кондрашов
Kondrashov AS.jpg
Народився 11 квітня 1957(1957-04-11) (61 рік)
Москва, СРСР
Місце проживання Москва, Енн-Арбор
Громадянство СРСР СРСР, Росія Росія
Діяльність біолог, генетик
Alma mater Московський державний університет
Галузь еволюційна біологія, генетика популяцій
Заклад Московський державний університет, Мічиганський університет
Науковий ступінь кандидат біологічних наук
Відомий завдяки: роботи щодо мутацій у популяціях людини

Олексі́й Си́монович Кондрашо́в (* 11 квітня 1957(19570411), Москва) — спеціаліст у галузі еволюційної біології, який спеціалізується на вивченні закономірностей мутаційного процесу, професор Мічиганського університету в Енн-Арбор, переможець першого конкурсу мегагрантів 2010 р.[ru], творець та керівник лабораторії еволюційної геноміки факультету біоінженерії й біоінформатики МДУ.

Ранні роки[ред.ред. код]

Батько Олексія Кондрашова — відомий російський біофізик, історик науки — Симон Елійович Шноль[ru]. У 1960-х роках родина переїхала до наукового міста Пущино, де Олексій вчився спочатку в середній школі № 1 (1966—1970), а потім у Пущинській експериментальній середній школі № 2 (1970—1973). У 1971 році отримав першу премію на Шкільній біологічній олімпіаді (МДУ) серед восьмикласників, а в 1973 році — першу премію тієї ж олімпіади, але серед десятикласників. Її він розділив разом з Євгеном Куніним[1][2].

З 1973 до 1978 року навчався на кафедрі генетики біологічного факультету МДУ[ru]. У 1984-му захистив дисертацію кандидата біологічних наук.

Наукова діяльність[ред.ред. код]

В науковій спільноті відомий як автор так званої гіпотези Кондрашова[3] або детермінованої гіпотези мутацій[4]. Вона пояснює переваги статевого розмноження[5] можливістю позбавлення від шкідливих мутацій шляхом компенсації неушкодженою копією того ж гена, отриманою від другого з батьків. Крім того, Кондрашов відомий працями з проблем молекулярної біології, зокрема еволюції білків, займається дослідженням спонтанних мутацій у популяціях дрозофіли, виступає з науково-популярними статтями й лекціями[6][7].

Примітки[ред.ред. код]