Пущино

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб міста

Пу́щино (рос. Пущино) — місто (з 1966) в Московській області, Росія; науковий центр Російської академії наук. Розташований на правому березі річки Оки, приблизно, за 120 км на південь від Москви і 20 км від Серпухова. Навпроти Пущино, на лівому березі Оки, розташований Приоксько-Терасний біосферний заповідник. Іноді неофіційно, щоб уникнути плутанини з іншими однойменними населеними пунктами, використовують назву Пущино-на-Оці.

Населення міста — 20,1 тис. мешканців (2005). Відомий як біологічний науковий центр. У місті розташовано 9 науково-дослідних інститутів РАН.

Історія[ред.ред. код]

Рішення про будівництво наукового містечка АН СРСР було прийнято в 1956 році. Для будівництва було вибрано місце в Серпуховському районі Московської області поблизу відомої ще з XVI століття села Пущино. На початку XIX століття Пущино належало І.І.Пущину — другу Пушкіна.

Недалеко від цього місця в XII — XV століттях було розташовано місто Тешилов, земляні вали якого можна побачити і сьогодні.

У 1961 році був закладений перший камінь у фундамент будівлі Інституту біофізики Академії Наук СРСР, з якого до 1963 року виріс Пущинський Науковий центр біологічних досліджень. У 1966 році селище міського типу — академгородок Пущино — був перетворений в місто, а в 1975 році Пущино став містом обласного підпорядкування. У 80х роках став центром міждисциплінарного проекту "Екополіс" - який ставив на меті вивчати на практиці взаємозв'язок людини і природи у місті, себто формував практичну базу урбоекології. Одними з керівниками проекту були психолог Брудний Арон Абрамович і еколог Кавтарадзе Дмитро Миколайович [1]. У жовтні 2005 року місто отримав офіційний статус наукограда Росії.

Академічні інститути[ред.ред. код]

Виші[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Экополис : Введ. и пробл. Препринт / А. А. Брудный, Д. Н. Кавтарадзе, 36 с. ил., 1 л. ил. 22 см, Пущино НЦБИ АН СССР 1981