Еволюційна біологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Еволюційна біологія — галузь біології, що вивчає процеси зміни видів, вищих таксонів, флор і фаун, генів, ознак, екосистем, а також механізми їх еволюції. Сформувалася як самостійний розділ науки під впливом робіт Чарлза Дарвіна у другій половині ХІХ сторіччя.

Методи еволюційної біології[ред.ред. код]

Еволюційна біологія — міждисциплінарна наука, тому що вона включає широкий ряд як польових, так і лабораторних досліджень. Наприклад, еволюційною біологією часто займаються фахівці у дослідженні певних організмів, наприклад теріологи, орнітогоги або герпетологи, використовуючи ці організми в якості моделей для того, щоб відповісти на загальні питання еволюції. Також галузь включає палеонтоголів і геологів, які використовують скам'янілості, щоб відповісти на питання про темпи і напрямки еволюції, також як і теоретиків в багатьох областях, наприклад популяційній генетиці і еволюційній психології. Дослідження також залучають геронтологів, які вивчають еволюцію старіння.

Історія розвитку[ред.ред. код]

З 1990-х років біологія розвитку також приєдналася до еволюційної біології, вивчаючи процеси розвитку сучасних організмів за допомогою їх еволюційної історії, ця підгалузь отримала назву еволюційної біології розвитку.

Вплив на небіологічні науки[ред.ред. код]

Винаходи еволюційної біології знаходять попит у нових виникаючих дисциплінах, таких як соціокультурна еволюція і еволюційна психологія. Деякі ідеї проникають навіть у небіологічні науки, такі як розробка методів обчислення і нанотехнології.

Штучне життя — підобласть біоінформатики, намагається моделювати, або навіть штучно створити, еволюцію організмів, таку, як її описує еволюційна біологія. Зазвичай це робиться з використанням математичних і комп'ютерних моделей.

Див. також[ред.ред. код]

Список еволюціоністів

Посилання[ред.ред. код]

  • Корж О. П. Основи еволюції. Навчальний посібник. — Суми: Університетська книга, 2006. — 380 с.
  • Георгиевский А.Б. Дарвинизм. — М.: Просвещение, 1985.
  • Яблоков А.В., Юсуфов А.Г. Эволюционное учение. — М.: Высш. школа, 1989.