Конкурс імені королеви Єлизавети

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Queenelisabethlogo.gif

Конкурс імені королеви Єлизавети — конкурс академічних музикантів, що проводиться в Брюсселі з 1951 роуу. Названий на честь королеви Бельгії Єлизавети, що патронувала його створення. Конкурс уважається продовженням Конкурсу імені Ізаї, що проводилося в 1937-1938 роках.

Спочатку конкурс проводився по трьох номінаціях, серед скрипалів, піаністів і композиторів, по кожній номінації - раз у чотири роки: в 1951 року змагались скрипалі, в 1952 рцоі піаністи, в 1953 році композитори, четвертий сезон був вільний, а потім цикл починався заново. Надалі ця регулярність була порушена, а в 1988 році була додана четверта номінація - академічний вокал. Особливістю виконавських конкурсів є те, що в півфіналі й/або фіналі для виконання всім конкурсантам пропонується твір бельгійського композитора (часто - відібране на загальнонаціональному конкурсі композиторів).

У різні роки серед членів журі були такі видатні музиканти, як скрипалі Жак Тібо, Давид Ойстрах, Ієгуді Менухін, Айзек Стерн, Ґідон Кремер, піанисти Робер Казадезюс, Артур Рубінштейн, Еміль Гілельс, Яків Флієр, Яків Зак, Лазарь Берман, композитори Франсіс Пуленк, Богуслав Мартіну, Едісон Денисов, вокалісти Ірина Архіпова, Євген Нестеренко, Джоан Сазерленд.

У фортепіанній і скрипковій номінаціях Конкурс королеви Єлизавети був відзначений значними успіхами радянської виконавської школи. Цікаво, що багато радянських переможців конкурсу надалі емігрували в Бельгію.

Лауреати конкурсу[ред.ред. код]

Рік Категорія премія і'мя лауреата фах країна
2008 вокал перша Шабольч Брікнер тенор Flag of Hungary.svg Угорщина
друга Ізабель Дрюе мецо-сопрано Flag of France.svg Франція
третя Бернадета Грабіас мецо-сопрано Flag of Poland.svg Польща
четверта Анна Кас'ян сопрано Flag of Georgia.svg Грузія
п'ята Юрій Гарадзецький тенор Flag of Belarus.svg Білорусь
шоста Ґабріель Філіпоне сопрано Flag of France.svg Франція

Посилання[ред.ред. код]